Home Zanim wyruszysz

Zanim wyruszysz

by Podroże z Mamą i Tatą
Zanim wyruszysz

Drogi młody podróżniku

Zanim rozpoczniesz podróż pamiętaj zabrać ze sobą kilka niezbędnych przedmiotów, dzięki którym lepiej poznasz okolicę, a Twoja wycieczka będzie przyjemniejsza:

 • Wygodne, wycieczkowe buty. Czy wiesz po co Ci wygodne buty? Nie ma nic bardziej przykrego niż wrócić do domu po wspaniałej przygodzie z bąblami na nogach. Dobre buty wzmocnią Twoją nogę podczas pieszych wędrówek po górach i wspinaniu się na szczyty zamków.
 • Strój na każdą pogodę. Nawet jeżeli ruszasz w ładną pogodę nigdy nie wiesz czy się ona szybko nie zmieni. Szczególnie w górach pogoda ma w zwyczaju do raptownych, czasem zaskakujących zmian.  Weź na wszelki wypadek płaszcz przeciwdeszczowy, zapasowe skarpetki, czapkę i rękawiczki.
 • Lornetka i lupa. Czy wiesz do czego służą te sprzęty? Dzięki lornetce podziwiać możesz dalekie krajobrazy oraz ptaki. Lupa pozwoli Ci poznać świat owadów i roślin z bliska.
 • Woreczki strunowe. Zapakujesz do nich swoje znaleziska – kamienie czy rośliny.
 • Aparat fotograficzny. Rób zdjęcia tych rzeczy, które ci wpadły w oko lub cię zainspirowały. Nie jest ważne, aby to były bardzo dobre zdjęcia. Fotografia to dobre oko i lata praktyki.
 • Dyktafon. Jeżeli dysponujesz małym dyktafonem to ciekawie jest nagrywać różne dźwięki na wycieczce-szum wodospadu, dźwięk ptaków, odgłos koparki etc.  Potem możesz zrobić rodzinie konkurs co to za dźwięk.
 • Plecak – bo trzeba, gdzieś to wszystko zapakować
 • Zeszyt podróżnika badacza, mazaki. Nasz zeszyt do kołonotatnik w kratkę. Jeżeli lubisz rysować to jeszcze lepsze będą czyste kartki
 • Blok i kredki – Doskonałe do odrysowywania kory drzew (w końcu nie zabierzesz ich ze sobą do domu:-) lub odcisków liści.
 • Latarka, czołówka (czyli taka latarka, którą się zakłada na głowę). Przydatna jeżeli planujesz penetrować różne ciemne miejsca np. jaskinie lub wędrować nocą aby podglądać gwiazdy czy nocne zwierzęta.
 • Mapa i przewodnik – turystyczna mapa okolicy, do której się wybierasz zawsze się przyda. Pewnie będą ja chcieli mieć w ręce Twoi rodzice, ale poproś ich, aby Ci pokazywali co na niej jest. Z czasem nauczysz się ją czytać.

W dziale recenzje przewodników przygotowaliśmy dla Was polecane przez nas i sprawdzone w terenie książki, które uważamy za ciekawe dla młodych ludzi. Jak doskonale wszyscy wiemy dzieci są najostrzejszymi krytykami i byle co u nich nie przejdzie.

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: