Home Współpraca

Współpraca

by Podroże z Mamą i Tatą

Po tygodniu w szkole i pracy wszyscy mamy ochotę na odpoczynek z dala od zgiełku i tłumów. Wskakujemy do samochodu i wyruszamy w poszukiwaniu przygody. Odpoczywamy na łonie natury, wdychamy czyste powietrze, rozmawiamy i śmiejemy się. Aktywne badanie świata w wolnym tempie, to najlepszy sposób na bycie razem i budowanie rodzinnych więzi. Wracamy z bateriami naładowanymi na kolejny tydzień pełen wyzwań.

Podróże z Mamą i Tatą to blog podróżniczo-parentingowy. Powstał z pasji do podróżowania, poznawania naszego regionu i spędzania czasu na łonie przyrody. Interesują nas miejsca mniej oczywiste – małe miasteczka, rzadko uczęszczane szlaki turystyczne, ruiny zamków i pałaców. Szukamy lokalizacji z dala od tłumów.

Kiedy 12 lat temu w naszej rodzinie pojawiło się dziecko, wiele osób ostrzegało nas, że koniec z przygodami i wycieczkami. Rzeczywiście pierwsze próby wyjazdu z miasta z niemowlakiem nie były zachęcające, ale nie poddaliśmy się i z czasem córka stała się towarzyszem naszych podróży.

Nasi znajomi zaczęli nas dopytywać, jak zorganizować rodzinną wycieczkę po Dolnym Śląsku i w ten sposób w 2012 roku powstał blog – Podróże z Mamą i Tatą. Była to gotowa recepta na wycieczkę. 

Na początku skoncentrowani byliśmy na naszym regionie – dlatego blog zgłosiliśmy do konkursu BLOG DAY w kategorii Dolny Śląsk i zajęliśmy pierwsze miejsce! Z czasem pojawiły się teksty o Polsce oraz regionach ościennych u naszych sąsiadów – w Niemczech i Czechach. W roku 2018 na blogu pojawiły się pierwsze teksty o Włoszech (Toskania i Garda) i Austrii (region Salzkammergut). 

Naszym celem jest zachęcać rodziców do podróżowania z dziećmi. Wierzymy w edukację w podróży – poznawanie przyrody czy historii poprzez realny kontakt.  Prezentujemy całe regiony w cyklach opisujących największe atrakcje dla rodzin. Miejsca, które najwięcej mogą wnieść do rozwoju dzieci, nastawione na aktywne badanie i odkrywanie oznaczamy logiem „aktywna edukacja”.

Chętnie chodzimy po górach i dużo piszemy o ciekawych szlakach dla rodzin z dziećmi. Kilka lat temu odkryliśmy Alpy jako miejsce, które jest wspaniale przystosowane dla rodzin. Dlatego chętnie tam wracamy i zachęcamy do tego naszych czytelników.

Zazwyczaj nocujemy w hotelach i hostelach, latem na kempingach i pod namiotami. Podróżujemy samochodem, autokarem i pociągami. 

Prowadzimy na FB grupę „Camping z dzieckiem”. Jej członkowie intensywnie wymieniają się pomysłami na kolejny camping i polecają sobie ciekawe pola namiotowe.

Zdjęcia robimy aparatami firmy Pentax – K-50 i K-3. Post produkcję wykonujemy w programie Adobe Lightroom.

Dlaczego warto z nami współpracować?

 • Jesteśmy pasjonatami. Uwielbiamy podróżować, poznawać nowe miejsca i ludzi.
 • Cały czas rozwijamy nasz warsztat. Robimy coraz lepsze fotografie i piszemy coraz ciekawsze teksty.
 • Inwestujemy w sprzęt fotograficzny i programy do obróbki zdjęć.
 • Uczymy się marketingu, sprzedaży i social mediów.

Zrealizowane kampanie reklamowe:

 • Współpracujemy z wydawnictwami turystycznymi AdRem i Bezdroża pisząc recenzje ich książek dla dzieci.

 • Pisaliśmy między innymi o Hucie Szkła Julia, Żywym Muzeum w Bolesławcu, Muzeum Rogala w Poznaniu, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, Piernikarni w Niemczy, Muzeum Cebularza w Lublinie, Muzeum Obwarzanka w Krakowie, które zaprosiły nas do odwiedzin i napisania relacji.

 • Na corocznej konferencji dla nauczycieli Bring Teaching to Life pokazujemy jak w ciekawy sposób zainteresować dzieci zwiedzaniem miasta.
 • Objęliśmy patronatem medialnym akcję #muzealniaki, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania muzeów wraz z dziećmi.

 • Wraz z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka promujemy ideę chodzenia z dzieckiem do teatru.

Blog w cyfrach

Wszystkich wpisów na blogu jest
189
Wpisów w 2018 roku powstało
54
Opisane miasta na weekend
15
Fanów na FB
10300
Wyświetleń w 2018
291 641

Statystyki Google Analytics styczeń/luty 2019

Nasz Fanpage

W lutym 2019 roku mamy 10300 fanów

Mamy zaangażowaną społeczność na Facebooku, która chętnie polubia, komentuje i udostępnia nasze treści. Pomimo zmian algorytmu nadal mamy duże zasięgi organiczne. Regularnie sponsorujemy posty do wybranych grup.

Większość fanów to kobiety w wieku 25-44 lat, matki, zainteresowane aktywnym wypoczynkiem, mieszkające w dużych aglomeracjach.

Co możemy zrobić razem?

 • testy produktów i usług
 • wpisy sponsorowane
 • konkursy
 • wyjazdy, press tripy

Jeżeli masz pomysł na promocję swojego produktu na naszej stronie skontaktuj się z nami!

Kontakt: Adela Jakielaszek: adela.jakielaszek@gmail.com

Aktualne projekty

 • W maju 2019 jedziemy na tydzień do Holandii. Jeżeli chcesz, aby twoje produkty miały sesję w tak malowniczym miejscu, to zapraszamy do kontaktu.
 • W pierwszej połowie lipca 2019 jedziemy na dwa tygodnie w Dolomity, gdyż pokochaliśmy Alpy. Piękne zdjęcia krajobrazowe gwarantowane.
 • Przez cały rok 2019 zwiedzamy Dolny Śląsk w ramach wyzwania #zobacze100miejscnaDolnymSlasku. Jeżeli masz pensjonat, atrakcję turystyczną na Dolnym Śląsku i chciałbyś abyśmy ją odwiedzili i opisali, zachęcamy do kontaktu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: