O nas

Witajcie na naszym blogu!

Bardzo się cieszymy, że do nas wpadliście!

Uwielbiamy razem spędzać czas i podróżować. Podczas naszych wycieczek oraz spacerów badamy, odkrywamy, poszukujemy. Cały czas się uczymy nowych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie, historii regionu, architekturze, zwyczajach, dawnych rzemiosłach i wielu innych. Uczymy się mimochodem – słuchając przewodników, czytając opowieści, a przede wszystkim uważnie obserwując. Jest to prawdziwa nauka w działaniu! Z naszych doświadczeń powstał blog – Podróże z Mamą i Tatą.

Przyroda jest nam szczególnie bliska i bardzo dla nas ważna. Dlatego zwracamy na nią uwagę i troszczymy się o nią. Chcemy córkę wychować na człowieka, który szacunek do natury ma we krwi.

Mieszkamy we Wrocławiu. Zwiedzamy Dolny Śląsk i sąsiednie rejony zarówno w Polsce jak i za granicami naszych sąsiadów. Opisujemy, oceniamy, recenzujemy i polecamy.

Bardzo lubimy podejście do edukacji zwane po angielsku „learning by doing”, czyli „uczenie się przez działanie„. Tego typu inicjatywy zbieramy w jednym poście – Aktywna edukacja w Podróży.

Więcej o pisaniu bloga podróżniczego napisaliśmy ostatnio we wpisie Podróżuj i pisz bloga!


Kim jesteśmy?

Mama – Adela z wykształcenia psycholog społeczny i nauczyciel, z zamiłowania przyrodnik od najmłodszych lat. Uwielbia wymyślać jak dzieciom przekazać wiedzę tak, aby ja zrozumiały i pokochały. Fascynuje ją podejście w edukacji polegające na przekazywaniu wiedzy poprzez zabawę badawczą.

Tata – Dominik z wykształcenia ekonomista, wielki miłośnik gór i fotograf.

Marysia –córka – uczennica, 10 lat, nasz konsultant dziecięcy ;-) . Jeździ, zwiedza, zadaje pytania. Kocha czytać, rysować, jeździć na rolkach, hodować rosiczkę na parapecie i robić eksperymenty – najlepiej wybuchowe. Ostatnio nauczyła się szyć na maszynie!  Marzenie – własny blog, albo vlog – koncepcja się zmienia co chwila.

Nasz blog otrzymał I nagrodę

konkursu Blog Day 2012 w kategorii: Dolny Śląsk.


Nasz sposób podróżowania

Jeździmy samochodem, rzadziej pociągiem lub autokarem. Latem często pod namiot lub do domków kempingowych. Zdarza nam się zajrzeć do hostelu lub agroturystyki.

Podróżujemy tanio, ale bez przesady. Staramy się zaplanować również droższe wyjścia czy atrakcje. Chcemy pokazać naszym czytelnikom, że podróżowanie bez wyrzeczeń może być na ich kieszeń.


Obejrzyj nasze mapy! Mapy naszych podróży


Jak z nami współpracować przeczytasz tutaj>>>

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować pisz na naszym Facebooku lub komentarze pod postami na naszym blogu. Regularnie sprawdzamy i odpisujemy.

Masz pomysły, sugestię? Napisz do nas maila! Zapraszamy do współpracy!

adela.jakielaszek(@)gmail.com


 

4 comments on “O nas”

  1. Witam
    pisaliście o cyt” (…)Taką zabawę połączona z nauką proponuje Uniwersytet Świata, który regularnie organizuje spotkania dla dzieci od lat 3 do 12 (…)
    niestety nie znalazłam niczego takiego we Wrocławiu, jest uniwersytet dzieci, jest unikids, ale za nic nie mogę znaleźć uniwersytetu Świata; prosiłabym o podesłanie adresu; pozdrawiam Sylwia.

    1. Witam serdecznie. Dziękuje za zwrócenie uwagi na ten wpis. Uniwersytet Świata niestety przestał prowadzić zajęcia dla dzieci w muzeach w styczniu tego roku. Dlaczego, nie wiem. Obecnie jedynym miejscem, o którym wiem we Wrocławiu, gdzie zdarzają się zajęcia dla dzieci od lat 3 jest Muzeum Narodowe – cykl kocie ścieżki. Zajęcia dla starszych dzieci prowadzi Muzeum Współczesne oraz Centrum Poznawcze w Hali Stulecia. Jest również oprowadzanie po Wrocławiu dla dzieci prowadzone przez http://www.antares.wroclaw.pl/ cykl Spacery i Przygpody. Dziękuje jeszcze raz za zwrócenie uwagi na ten wpis. Musze go zaktualizować.

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!