Home RecenzjaGry 10 gier dla małego podróżnika

10 gier dla małego podróżnika

by Podroże z Mamą i Tatą

Każdy z nas szuka idealnych prezentów dla dzieci. Pośród ogromnej ilości zabawek, gier i puzzli nie łatwo znaleźć taki, który ucieszy malucha, nie wyląduje po kilku dniach w kącie i będzie niósł ładunek edukacyjny. My co roku dajemy córce w prezencie grę planszową.

Uwielbiamy gry, które mają duży ładunek edukacyjny. Staramy się wybierać takie, których zasady nie są skomplikowane, a zabawa jest przednia dla całej rodziny. Idealnie, gdy są niewielkie i można je zabrać ze sobą w podróż. Gry doskonale sprawdzają się w deszczowe dni, które niestety zdarzają się podczas wyjazdów.

Oto nasze typy na świetne prezenty dla dzieci!

i-mattel-gra-blokus-bjv44Blokuś

gra dla dzieci od lat:7

Blokuś jest jednocześnie grą konstrukcyjną i planszową. Doskonale ćwiczy wyobraźnię przestrzenną, wymaga prostych kalkulacji, a jednocześnie jest bardzo przyjemną zabawą bez trudnych reguł. Czas rozgrywki około 30 minut, w sam raz aby się nie znudziło.

cenę sprawdź tutaj>>>

 

i-janod-gra-jezykowa-anatomia-czlowieka-jnd05491Anatomia człowieka – gra

gra dla dzieci od lat:7

W tej grze, poza dużej jakości wykonaniem, zachwyca mnogość elementów do układania (98). Doskonały sposób na naukę anatomii człowieka. Nazwy można poznać w kilku językach. Zdecydowanie dobry wybór dla dzieci, które się fascynują budową człowieka i dla wszystkich czwartoklasistów jako wsparcie na lekcjach przyrody.

cenę sprawdź tutaj >>>

5ae7c16a-fe4a-47c9-92aa-dcd2dd99acf2_i-albi-brainbox-matematyka-gra-logicznaAlbi Brainbox Matematyka

gra dla dzieci od lat:8

Świetna metoda na przekrojowe powtórzenie różnych matematycznych zagadnień. Można odpowiadać na pytania w pojedynkę lub w większym gronie. Ze względu na niewielkie rozmiary doskonała na podróż. Jedna osoba losuje kartę i uważnie się przygląda karcie następnie przekazuje drugiej, która zadaje pytania. Jeżeli prawidłowo odpowiedziałaś/łeś na pytania zatrzymujesz kartę. Ćwiczy koncentrację i spostrzegawczość.

cenę sprawdź tutaj>>>

i-bananagrams-gra-w-literkiBananagrams Gra w literki

gra dla dzieci od lat:6

W torebce w kształcie banana znajdziecie mnóstwo literek, z których trzeba tworzyć wyrazy. Świetnie rozbudowuje słownictwo nadaje się dla młodszych dzieci do nauki czytania jak i trochę starszych do powtórki z ortografii. Torebka zajmuje mało miejsca, dzięki czemu doskonale sprawdza się w podróży.

cenę sprawdź tutaj>>>

 

i-granna-iq-link-ukladanka-logiczna-smart-gamesGranna IQ Link

gra dla dzieci od lat: 8

Świetna pozycja firmy Granna. Jednoosobowa gra logiczna doskonale nadająca się w podróży dla dzieci od 8 lat. Do pudełka dołączona jest książeczka z zadaniami na różnym poziomie. Zachęca do pogłówkowania i znalezienia prawidłowego rozwiązania. Młody człowiek będzie zajęty podczas jazdy na długie godziny i nie usłyszycie co chwilę „daleko jeszcze?” Zaś wieczorem, gdy pociechy już śpią, rodzic też może usiąść w fotelu i porozwiązywać łamigłówki z zaawansowanego poziomu.

cenę sprawdź tutaj>>>

i-dobbleDobble

Wiecznie żywy klasyk ćwiczący spostrzegawczość. Wciągnie każdego. Również dorośli będą się świetnie bawić. Z resztą nic dziwnego, gra nie jest wcale taka prosta, a szybkie znajdowanie elementów wymaga treningu. Jeżeli go nie macie Wasze dzieci mogą Was pokonać. Jeżeli jeszcze nie graliście, to koniecznie musicie spróbować!

cenę sprawdź tutaj>>>

i-goki-master-mind-logic

Master Logic

Z dzieciństwa znam te grę jako Master Mind. Pod postacią Master Logic wykonana jest przez znaną i lubianą firmę Goki. Gra ćwiczy myślenie i umiejętność analizy danych. Jedna osoba układa kombinację kolorowych kołeczków, a rolą drugiej osoby jest zgadnięcie na podstawie wskazówek jak ten szyfr wygląda.

cenę sprawdź tutaj>>>

i-bard-ptaki-swiat-wokol-nasPtaki z serii Świat Wokół Nas

Mnie osobiście cała seria gier „Świat Wokół Nas” zachwyciła precyzją wykonania. Zamiast obrazków ma śliczne zdjęcia i nazwy, dzięki którym Wasze dzieci nauczą się rozpoznawać dwadzieścia gatunków ptaków Polski. Zasady takie jak w Memory. W serii są jeszcze grzyby, drzewa, owady i kwiaty polne.

cenę sprawdź tutaj>>>

 

i-wsiasc-do-pociagu-europa

Wsiąść do Pociągu to jedna z naszych ulubionych gier planszowych. Pudełko ma ogromne, więc do plecaka jej nie zapakujecie, ale na kemping zdarzało nam się ją wozić. Gra ma piękną grafikę i bardzo ciekawy pomysł. Każdy gracz na mapie Europy buduje własne połączenia kolejowe. Rozgrywka jest wciągająca i trwa około godziny.

cenę sprawdź tutaj>>>

Mam nadzieję, że nasze pomysły przypadły Wam do gustu i chętnie sięgnięcie po gry planszowe w długie zimowe wieczory, bo jest to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu.

 

0 comment
1

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: