10 gier dla małego podróżnika

Każdy z nas szuka idealnych prezentów dla dzieci. Pośród ogromnej ilości zabawek, gier i puzzli nie łatwo znaleźć taki, który ucieszy malucha, nie wyląduje po kilku dniach w kącie i będzie niósł ładunek edukacyjny. My co roku dajemy córce w prezencie grę planszową.

No comments

Każdy z nas szuka idealnych prezentów dla dzieci. Pośród ogromnej ilości zabawek, gier i puzzli nie łatwo znaleźć taki, który ucieszy malucha, nie wyląduje po kilku dniach w kącie i będzie niósł ładunek edukacyjny. My co roku dajemy córce w prezencie grę planszową.

Uwielbiamy gry, które mają duży ładunek edukacyjny. Staramy się wybierać takie, których zasady nie są skomplikowane, a zabawa jest przednia dla całej rodziny. Idealnie, gdy są niewielkie i można je zabrać ze sobą w podróż. Gry doskonale sprawdzają się w deszczowe dni, które niestety zdarzają się podczas wyjazdów.

Oto nasze typy na świetne prezenty dla dzieci!

i-mattel-gra-blokus-bjv44Blokuś

gra dla dzieci od lat:7

Blokuś jest jednocześnie grą konstrukcyjną i planszową. Doskonale ćwiczy wyobraźnię przestrzenną, wymaga prostych kalkulacji, a jednocześnie jest bardzo przyjemną zabawą bez trudnych reguł. Czas rozgrywki około 30 minut, w sam raz aby się nie znudziło.

cenę sprawdź tutaj>>>

 

i-janod-gra-jezykowa-anatomia-czlowieka-jnd05491Anatomia człowieka – gra

gra dla dzieci od lat:7

W tej grze, poza dużej jakości wykonaniem, zachwyca mnogość elementów do układania (98). Doskonały sposób na naukę anatomii człowieka. Nazwy można poznać w kilku językach. Zdecydowanie dobry wybór dla dzieci, które się fascynują budową człowieka i dla wszystkich czwartoklasistów jako wsparcie na lekcjach przyrody.

cenę sprawdź tutaj >>>

5ae7c16a-fe4a-47c9-92aa-dcd2dd99acf2_i-albi-brainbox-matematyka-gra-logicznaAlbi Brainbox Matematyka

gra dla dzieci od lat:8

Świetna metoda na przekrojowe powtórzenie różnych matematycznych zagadnień. Można odpowiadać na pytania w pojedynkę lub w większym gronie. Ze względu na niewielkie rozmiary doskonała na podróż. Jedna osoba losuje kartę i uważnie się przygląda karcie następnie przekazuje drugiej, która zadaje pytania. Jeżeli prawidłowo odpowiedziałaś/łeś na pytania zatrzymujesz kartę. Ćwiczy koncentrację i spostrzegawczość.

cenę sprawdź tutaj>>>

i-bananagrams-gra-w-literkiBananagrams Gra w literki

gra dla dzieci od lat:6

W torebce w kształcie banana znajdziecie mnóstwo literek, z których trzeba tworzyć wyrazy. Świetnie rozbudowuje słownictwo nadaje się dla młodszych dzieci do nauki czytania jak i trochę starszych do powtórki z ortografii. Torebka zajmuje mało miejsca, dzięki czemu doskonale sprawdza się w podróży.

cenę sprawdź tutaj>>>

 

i-granna-iq-link-ukladanka-logiczna-smart-gamesGranna IQ Link

gra dla dzieci od lat: 8

Świetna pozycja firmy Granna. Jednoosobowa gra logiczna doskonale nadająca się w podróży dla dzieci od 8 lat. Do pudełka dołączona jest książeczka z zadaniami na różnym poziomie. Zachęca do pogłówkowania i znalezienia prawidłowego rozwiązania. Młody człowiek będzie zajęty podczas jazdy na długie godziny i nie usłyszycie co chwilę „daleko jeszcze?” Zaś wieczorem, gdy pociechy już śpią, rodzic też może usiąść w fotelu i porozwiązywać łamigłówki z zaawansowanego poziomu.

cenę sprawdź tutaj>>>

i-dobbleDobble

Wiecznie żywy klasyk ćwiczący spostrzegawczość. Wciągnie każdego. Również dorośli będą się świetnie bawić. Z resztą nic dziwnego, gra nie jest wcale taka prosta, a szybkie znajdowanie elementów wymaga treningu. Jeżeli go nie macie Wasze dzieci mogą Was pokonać. Jeżeli jeszcze nie graliście, to koniecznie musicie spróbować!

cenę sprawdź tutaj>>>

i-goki-master-mind-logic

Master Logic

Z dzieciństwa znam te grę jako Master Mind. Pod postacią Master Logic wykonana jest przez znaną i lubianą firmę Goki. Gra ćwiczy myślenie i umiejętność analizy danych. Jedna osoba układa kombinację kolorowych kołeczków, a rolą drugiej osoby jest zgadnięcie na podstawie wskazówek jak ten szyfr wygląda.

cenę sprawdź tutaj>>>

i-bard-ptaki-swiat-wokol-nasPtaki z serii Świat Wokół Nas

Mnie osobiście cała seria gier „Świat Wokół Nas” zachwyciła precyzją wykonania. Zamiast obrazków ma śliczne zdjęcia i nazwy, dzięki którym Wasze dzieci nauczą się rozpoznawać dwadzieścia gatunków ptaków Polski. Zasady takie jak w Memory. W serii są jeszcze grzyby, drzewa, owady i kwiaty polne.

cenę sprawdź tutaj>>>

 

i-wsiasc-do-pociagu-europa

Wsiąść do Pociągu to jedna z naszych ulubionych gier planszowych. Pudełko ma ogromne, więc do plecaka jej nie zapakujecie, ale na kemping zdarzało nam się ją wozić. Gra ma piękną grafikę i bardzo ciekawy pomysł. Każdy gracz na mapie Europy buduje własne połączenia kolejowe. Rozgrywka jest wciągająca i trwa około godziny.

cenę sprawdź tutaj>>>

Mam nadzieję, że nasze pomysły przypadły Wam do gustu i chętnie sięgnięcie po gry planszowe w długie zimowe wieczory, bo jest to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu.

 

Adela Jakielaszek – z wykształcenia psycholog i nauczyciel, z zamiłowania podróżnik. Autorka bloga i projektu Podróże z Mamą i Tatą. Godzinami szpera po książkach i internecie w poszukiwaniu wiedzy historycznej i geograficznej. Od dziecka kocha mapy i programy podróżnicze. Czyta nałogowo wszystko co wpadnie jej w rękę. Właścicielka dwóch kotów.