Ogrody Kapiasa. Jak pasja i rodzinna tradycja zamienia ugór w cudowną krainę zieleni

3 komentarze

Kiedyś było tutaj pole – może szumiało żyto, może pszenica, albo złocił się rzepak. Jednak rodzina Kapiasów z Goczałkowic Zdrój postrzega potencjał w każdym kawałku ziemi. Nie każdy potrafi zamienić ściernisko w raj na ziemi. Im się to udało. Zapraszamy do Goczałkowic Zdrój, aby odwiedzić najciekawszą atrakcję – Ogrody Kapiasa

Właściciele duży teren rolny zamienili w centrum ogrodnicze, restaurację, kawiarnie i całkowicie darmowe ogrody. Zapewne cele były dwa – pokazać co można zrobić z roślinami, które można kupić w centrum ogrodniczym i zarazić ogrodniczą pasją. W efekcie powstała atrakcja turystyczna i piękne miejsce, które warto zwiedzić na przykład w drodze do Bielska-Białej.

IMG_20170815_104826

Co znajdziemy w Nowych Ogrodach Kapiasa?

Zadbano tutaj o wszystko – jest dużo miejsca do parkowania, toalety, plac zabaw i brak barier architektonicznych dla wózków (no dobra trochę jest, ale są oznakowane).

Ogrody są podzielone na części tematyczne. W ogrodzie wiejskim znajdziecie starą chatę krytą gontem, ule, mnóstwo sprzętów rolniczych oraz śliczny wiejski ogródek. Szczerze mówiąc uwielbiam takie klimaty.

IMG_20170815_110124_hdr

Są tutaj jednak również ogrody stylizowane na różne kraje – japoński, skandynawski czy angielski. Znajdziecie piękny ogród romantyczny z altanką oraz ogród zimowy ze saniami, igloo i mnóstwem iglaków.  Prześlicznie prezentuje się część śródziemnomorska, gdzie nie tylko odtworzono roślinność, ale i klimat zakątka na jakiejś greckiej wyspie. Możemy się przez chwile poczuć jak na wakacjach!

P1040398P1040399

Do najciekawszych elementów należy labirynt, który mierzy sobie ze 150 centymetrów. Dorośli szybko znajdą wyjście, ale dla dzieci to prawdziwa frajda.

IMG_20170815_112311_hdr

Nie da się ukryć, że zaletą ogrodów Kapiasa jest to, że są darmowe, ale nawet, gdyby zdecydowali się kasować niewielką opłatę za wstęp to byłoby warto. Da się jednak wydać tutaj trochę kasy 😉 Jest restauracja, kawiarnia, lodziarnia i bar.

Wspaniały sposób na spędzenie kilku godzin w Goczałkowicach Zdrój, szczególnie w słoneczne dni.P1040384P1040386IMG_20170815_104431

 

Adela Jakielaszek – z wykształcenia psycholog i nauczyciel, z zamiłowania podróżnik. Autorka bloga i projektu Podróże z Mamą i Tatą. Godzinami szpera po książkach i internecie w poszukiwaniu wiedzy historycznej i geograficznej. Od dziecka kocha mapy i programy podróżnicze. Czyta nałogowo wszystko co wpadnie jej w rękę. Właścicielka dwóch kotów.