Home Europa Atrakcje Hinterhermsdorf – ścieżka dla dzieci i spływ łodziami

Atrakcje Hinterhermsdorf – ścieżka dla dzieci i spływ łodziami

by Podroże z Mamą i Tatą

Do Hinterhermsdorf wybieramy się skuszeni informacją o Waldhusche – specjalnej ścieżce spacerowej dla rodzin, której tematyka jest las.

Parkujemy samochód na parkingu zaraz przy Waldhusche. Parking jest płatny 25 eurocentów za pół godziny lub 4 Euro za cały dzień. Przy parkingu znajduje się restauracja, gdzie my skusiliśmy się tylko na kawę, kakao i kawałek ciasta, ale do wyboru były dania mięsne i rybne za około 7-8 Euro za całe danie.

IMG_20170617_131021

Waldhusche – ścieżka przygody

Waldhusche została stworzona przez Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej i jest zupełnie darmowa. Zaraz przy wejściu zobaczycie mapę, gdzie do wyboru są cztery trasy, które częściowo się pokrywają. My wybraliśmy trasę przygody!

IMG_20170617_120335IMG_20170617_125214IMG_20170617_130449Droga wije się po lesie zazwyczaj szeroki duktem do przejechania przez wózki. Ścieżka przygody zbacza czasami w trudniejsze do przejścia leśne ostępy, ale każdy może wybrać coś dla siebie. Po drodze znajdziecie równoważnie, sieć do wspinania się, wielki konar, ślizgawkę i wiele innych stacji do ćwiczenia koordynacji. Znajdują się przy nich powiązane tematycznie tablice np. przy sieci są informacje o tym w jaki sposób pająki budują swoją sieć.

IMG_20170617_114815_hdr Jest też dużo interesujących stanowisk o wymarłych zawodach związanych z lasem – bartnikach, smolarzach ale też ludziach, którzy się zajmowali korowaniem drzew. Jest ciekawa ekspozycja o korzeniach w formie tunelu, którym przechodząc oglądamy różnie formy korzeni. Córka była zachwycona i biegła od jednego stanowiska do drugiego.

Nam spacer zajął prawie dwie godziny, ale można by zostać dłużej i obejść wszystkie trasy. Trasa kończy się na parkingu.

Wędrówka wzdłuż wąwozu rzeki Kirnitz

Ruszyliśmy z parkingu w dalszą wędrówkę szlakiem czerwonym. Już po 30 minutach marszu leśną ścieżką dotarliśmy do pięknego punktu widokowego – Königsplatz. Stąd widok roztacza się głównie na Czeską Szwajcarię. Dalsza wędrówka prowadzi nas czasami bardzo wąskimi ścieżkami i drewnianymi schodami do skalnego tunelu.

IMG_20170617_135204IMG_20170617_135138Po przejściu tunelu ścieżka szybko zamienia się w leśny dukt, a w pewnym momencie całkiem szeroką żwirową drogę. Po 45 minutach docieramy do rozstaju dróg Wettinplatz. Tutaj wybieramy szlak czerwony i odbijamy w kierunku przytani łódek Obere Schleuse.

IMG_20170617_153453

IMG_20170617_153833IMG_20170617_140910Zejście okazuje się bardzo strome i śliskie. Ledwo udaje nam się dotrzeć bezpiecznie na dół po schodach. Dalej wąska ścieżka wije się wzdłuż wąwozu rzeki Kirnitz. Schodzimy stopniowo w dół i docieramy do rzeki, po której pływają długie zielone łodzie. Spływ w tą i z powrotem trwa około 30 minut i jest sposobem na obserwowanie wąwozu z innej perspektywy. Sami jednak nie skorzystaliśmy z tej atrakcji. Powrót do parkingu po schodkach, wśród skałek, oraz szerokim żwirowym duktem zabrał około 30 minut.

Hinterhermsdorf

Możnaby w tym momencie wskoczyć do samochodu, ale my znaleźliśmy jeszcze resztki sił, aby obejrzeć Hinterhermsdorf. Wioska jest fantastycznie położona na rozlicznych pagórkach. Tutaj zawsze albo jest pod górę, albo w dół. Domy przypominają nam domy przysłupowe z Dolnych Łużyc. Szybko okazuje się, że mamy rację. Łużyczanie przyjeżdżali tutaj i zasiedlali te tereny budując domy w swoim stylu.

IMGP7524IMGP7522IMGP7518

Jeżeli wybierasz się do Saksonii z dzieckiem sprawdź inne nasze wpisy:

Wycieczka na Lilienstein i zwiedzanie twierdzy Königstein z dzieckiem

Trasa ze Schmilki do skał Schrammsteine

Bastei – niesamowita skalna formacja

Drezno z dzieckiem na weekend

0 comment
0

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: