Home Europa Camping Bergoase Sachsische Schweiz – recenzja

Camping Bergoase Sachsische Schweiz – recenzja

by Podroże z Mamą i Tatą

Kiedy mój mąż szukał campingów w Szwajcarii Saksońskiej przy Bergoase dodał „super!!!”. Entuzjazm ten wynikał z jednego powodu – pięknego widoku, który roztacza się bezpośrednio z kempingu. Nigdzie nie trzeba iść, aby zrobić fantastyczne zdjęcia o wschodzie i zachodzie słońca. W piękne dni można siedzieć na jednej z trzech ławeczek i się zachwycać. Z resztą nie mam co wam opowiadać, bo żadne słowa tego nie opiszą!

Kemping jest „super” nie tylko z powodu widoku. Kuchnia jest świetnie wyposażona. Jest pełno naczyń, garnków, patelń, sztućców, czajnik bezprzewodowy, ekspres do kawy, duża lodówka, zlew i kuchenka. Do tego dwa duże stoły, krzesła i fotele w razie gdyby pogoda nie dopisała. Jeżeli tylko jest wystarczająco ciepło warto z gotowym posiłkiem usiąść na zewnątrz na jednej z licznych ławek. Jest też miejsce na ognisko lub grilla.

IMG_20170615_140354
Łazienki są rozwiązane w sposób z jakim jeszcze się nie spotkałam. W budynku jest sześć małych pomieszczeń, z których każde jest w pełni wyposażoną łazienką – ma toaletę, prysznic i umywalkę. Jest papier toaletowy (co na kempingach nie jest takie oczywiste) i mydło. Ciepła woda jest na żetony, które wykupuje się w recepcji. Znajdziecie również pralkę, w której za dodatkową opłatą możecie zrobić pranie. Jeżeli ktoś nie lubi dzielić łazienki z innymi można za dodatkową opłatą wykupić użytkowanie prywatnej łazienki.

IMG_20170615_140403Do bardzo przydatnych rozwiązań należy WiFi na terenie, płatne jednorazowo za cały pobyt. Niestety podczas naszego pobytu łącze było dość słabe. Telefony i laptop ładowaliśmy, tak jak wszyscy, w kuchni koło lodówki. Leżały tam sobie w dobrym towarzystwie i…nabierały energii.

Nie ma placu zabaw, na co narzekała nasza córka.

IMG_20170615_125549Kemping jest mały, dlatego istnieje ryzyko, że nie będzie już wolnych miejsc.Koniecznie zatem rezerwujcie z wyprzedzeniem.

Miejsca na namioty znajdują się na tarasowej łące. Samochód trzeba zaparkować na wyznaczonym parkingu. Miejsce na kampery jest wydzielone. Znajdują się tam wszystkie przyłącza.

Strona w języku polskim znajduje się tutaj>>>

Gdzie można się stąd wybrać?

Zaraz koło kempingu przebiega Panoramaweg (czyli ścieżka z panoramą). Jest to trasa biegnąca z Bad Schandau do Saupsdorf. Droga ma 18 kilometrów. W najniższym punkcie ma 214 m.n.p.m, a w najwyższym 496m n.p.m. Po drodze można zachwycać się widokami w ośmiu punktach widokowych. Wędrujemy wśród pól i lasów i przez śliczne malownicze wioseczki. Droga jest szeroka polna lub asfaltowa.

IMG_0661

Można też ruszyć w przeciwnym kierunku do doliny rzeki Kirnitzsch, którą z Bad Schandau jedzie zabytkowy tramwaj górski. Zawiezie on Was do wodospadu Lichtenhainer, skąd już niedaleko do Kuhstall największej w rejonie skalnej bramy.

P1140601P1140614

 

0 comment
0

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: