Home EuropaNiemcyDolna Saksonia Autostadt – miasto samochodów

Autostadt – miasto samochodów

by Podroże z Mamą i Tatą

Wolfsburg koło Hannoveru jest miastem Volkswagena. Jest tu siedziba koncernu, wielka fabryka oraz muzeum samochodów Autostadt. Każdy fan współczesnej motoryzacji powinien je odwiedzić. Cały kompleks jest bardzo duży i podzielony tematycznie. Są budynki o fantastycznych kształtach, które służą za rodzaj salonów samochodowych znanych marek tj. Audi, Seat czy Porsche. Dużą atrakcją jest wieża pełna samochodów, na której szczyt można wjechać windą i podziwiać, w ładne dni, widok okolicy. Jest też miejsce, gdzie można było poćwiczyć jazdę po trudnym terenie samochodami Yeti i Volkswagen.

IMG_0422

Zwiedzanie Autostadt

Zaraz po wejściu do głównej hali i kupieniu biletów kierujemy się do części poświęconej produkcji samochodów oraz ekologii. Wystawy są interaktywne po angielsku i niemiecku. Jest wiele multimedialnych paneli, które wyświetlają filmy o etapach produkcji, powodach dla których wykorzystuje się różne materiały do ich budowy, czy opowieści ludzi zatrudnionych przy produkcji samochodów. W sali kinowej obejrzeć można kilka zabawnych filmików, których bohaterami są użytkownicy Volkswagena.

IMG_0424Ekologia ma własne zielone piętro o bardzo ciekawym designie. Znajdziecie tutaj wiele informacji o efekcie cieplarnianym, zanieczyszczeniu wody oraz powietrza. Jeden z paneli w kształcie wodospadu służy do zadawania pytań. Trzeba złapać trzy kulki, aby poznać pytanie np. czy chciałbyś być niedźwiedziem polarnym, albo czy człowiek powinien rządzić przyrodą? Nie da się ukryć, że piętro poświęcone edukacji ekologicznej w centrum stworzonym przez znanego z jednej z największych afer ekologicznych Volkswagena, za pieniądze, za które można by pewnie posadzić spory las, trąci hipokryzją.

IMG_0443Znajdziecie tutaj kilkupiętrowy budynek, w którym wyeksponowane są pojazdy od pierwszego wehikułu opatentowanego przez Benza (tricykl z silnikiem) poprzez mniej lub bardziej znane pojazdy, po najnowsze samochody. Jest tutaj i klasyczny, czarny Ford T, Volkswagen Golf I generacji, Trabant, Chevrolet Conveir, Bugatti, Atlantic, VW Karmann-Ghia, Boorgward i wiele innych. Niestety samochodów nie można dotykać. Jest za to dużo informacji o ich projektantach i twórcach

IMG_0427Córce najbardziej spodobał się wewnętrzny plac zabaw, z licznymi elementami do wspinania się i ślizgawkami oraz trampolinami. Dużą popularnością, również wśród dorosłych, cieszyły się zabawne pojazdy napędzane siłą ludzkich mięśni. Można było poćwiczyć tutaj koordynację oraz refleks i odchudzić uda.

IMG_0420

Mnie osobiście zadziwił nowoczesny pomysł na cały kompleks, zanurzony w zieleni, otoczony z każdej strony wodą. Z licznymi mostkami, ciekawymi designerskimi ławeczkami, a nawet pełnym kwiatów ruchomym tunelem. Wypatrzyliśmy tutaj gęsi oraz nutrię – widać przyroda wtargnęła do Autostadt.

Informacje praktyczne:

  • ceny i godziny otwarcia warto sprawdzić na stronie >>>
  • płatny parking znajduje się przy Autostadt
  • bilet wstępu służy jako karta, która wkładamy do czytnika koło przejść. Warto ją zachować, gdyż umożliwia wejścia i wyjścia z różnych części. Opuszczając Autostadt można bilet wrzucić do specjalnego kontenera.
  • Na terenie kompleksu znajdziecie liczne toalety również dla matek z dzieckiem (znaleźliśmy również toaletę dla dzieci w wieku przedszkolnym z niską umywalką i sedesem).
  • Całość jest dostosowana do potrzeb rodziców z wózkami. Dla najmłodszych wydzielono kącik z poduszkami i miękkimi pufami.
  • Na terenie znajdują się kawiarnie, restauracje, pizzeria, piekarnia i liczne sklepy z pamiątkami.
4 komentarze
0

You may also like

4 komentarze

Klaudia / Ja Zwykła Matkaa 2017-05-17 - 5:59 am

To miejsce dla mojej rodziny :). Moi Panowie byli by zachwyceni, są fanami motoryzacji. Budynek piękne wkomponowany w krajobraz, dobrze że w takim miejscu jest plac zabaw, zawsze to chwila wytchnienia dla rodziców ;). Wasza recenzja jak zwykle ciekawa I konkretna, pełna przydatnych informacji. Pozdrawiam

Reply
Podroże z Mamą i Tatą 2017-05-17 - 6:36 am

Dla mnie właśnie ten krajobraz był najciekawszy, bo samochody to nie mój konik. Szkoda tylko, że pogoda trafiła nam się słaba, bo jednak część terenu jest otwarta.

Reply
Kontenery samochodowe 2017-09-18 - 5:44 pm

Od jakiego wieku jest sens zabierać dziecko?

Reply
Podroże z Mamą i Tatą 2017-09-19 - 3:23 pm

Generalnie teren jest przystosowany dla rodzin z małymi dziećmi pod każdym względem. Wszędzie można dotrzeć z wózkiem, są przewijaki w toaletach i kącik dla najmłodszych. Plac zabaw oraz śmieszne pojazdy są dla małych i dużych (sami pojeździliśmy). Natomiast ta część edukacyjna wymaga umiejętności czytania po angielsku lub niemiecku. Filmy można zrozumieć bez znajomości języka. Natomiast samochody myślę, że podziwiać mogą już przedszkolaki.

Reply

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: