Tuban, czyli bańki w podróży

No comments

Firma Tuban poprosiła nas o recenzję ich zestawu do wielkich baniek. Jakże mogliśmy odmówić! Któż nie ma wspaniałych wspomnień z dzieciństwa związanych z bańkami! Mieszanie Ludwika z wodą i liczne próby dmuchania za pomocą ponacinanej na końcu słomki. Bezcenne!

Postanowiliśmy, że skoro jesteśmy blogiem podróżniczym bańki musimy zabrać ze sobą w podróż! Przy realizacji tego planu natknęliśmy się na małe przeszkody. Zatem po kolei!

Pewnego wiosennego, słonecznego poniedziałku pod naszymi drzwiami pojawił się kurier z długaśną paczką. Córka z radością zabrała się do otwierania i już po chwili wydobyła 400ml butelkę z płynem do baniek i zaawansowane technologicznie urządzenie do robienia wielkich baniek (czyli sznurek na dwóch patykach:-) ). W zestawie był również bardzo sympatyczny list z instrukcją. Zgodnie z informacją od producenta, aby wyprodukować wielkie bańki płyn musimy wlać do niewielkiej miski! Oznacza to, że będzie to nasza pierwsza wycieczka z miską i sznurkiem na dwóch patykach! Czego się nie robi dla ciekawych zdjęć i dobrej zabawy!

Na nasze miejsce puszczania baniek wybraliśmy Wąwóz Pełecznicy koło Zamku Książ. Jest to bardzo malowniczy teren, doskonały na kilkugodzinną wyprawę z dziećmi. Sprzyjała nam też pogoda – kwietniowe słońce od czasu do czasu przebijało się zza chmur. Jak wiadomo dla baniek dobrze jest, aby nie było za sucho, zatem teren wzdłuż rzeki nadaje się doskonale.

Bańki puszcza się z ogromną łatwością. Są wielkie i długo się utrzymują.Sam płyn jest bardzo wydajny. Pomimo, że córka puszczała je w kilku miejscach, nie udało nam się zużyć nawet połowy pojemnika.

W środku baniek pojawiają się przeróżne kolory. Bardzo ciekawie też pękają – mnie osobiście przypominało to sceny rzucania zaklęć z Harry Pottera. Dzięki temu wychodzą bardzo ciekawe zdjęcia. W podróży zapewne łatwiejsze do użycia byłyby bańki w mniejszym pojemniku. Jednak wielkie bańki mają wiele uroku.

W jak nietypowym miejscu chcielibyście puszczać bańki? Może zdarzyło Wam się wybrać się na wycieczkę z bańkami?

17579817_1383682135004744_1404146023_n

Recenzja napisana we współpracy z firmą Tuban.

Dodaj komentarz