Home Recenzja Detektywi w wielkim mieście – gra przygodowa po Warszawie

Detektywi w wielkim mieście – gra przygodowa po Warszawie

by Podroże z Mamą i Tatą

logo DetektywiBardzo lubimy wszelkie działania, które nas angażują do zwiedzania miast, dlatego bardzo chętnie przystaliśmy na propozycję pani Hanny Dzielińskiej (znanej też jako Hanka Warszawianka) do przetestowania jej autorskiej gry przygodowej „Detektywi w wielkim mieście”.

Gra powstała jak efekt wieloletniej pracy pani Hanny w roli przewodnika miejskiego dla dzieci. Autorka zauważyła, że brakuje na rynku przewodnika interesującego, który angażowałby całe rodziny w odkrywanie Warszawy.

Już strona Po Warszawie prezentuje się bardzo profesjonalnie. Mamy do wyboru kilka tras (oferta cały czas się rozrasta) dla trzech grup wiekowych. To zdecydowanie świetny pomysł, gdyż nie raz spotykaliśmy się z przewodnikami, które były albo zbyt łatwe albo zbyt trudne dla naszego dziecka.

Co dostajemy po zakupie? W komplecie jest kartonowa teczka, mapa, 10 zadań oraz nagrania MP3, które można odsłuchać podczas zwiedzania miasta. W tym celu trzeba mieć smartfona. Cena takiej gry to koszt jednego biletu do kina, a zatem przystępna.

Do mnie zawsze przemawia ładna, jednorodna szata graficzna. W przypadku „Detektywów” mamy w właśnie z taką do czynienia.

My wybraliśmy trasę „Stare Miasto” dla dzieci 8-10 lat, która zaczyna się na placu Zamkowym. Jest to bardzo dobra propozycja dla turystów słabo znających miasto. Pozostałe trasy są zdecydowanie dla osób, które chcą Warszawę bardziej dogłębniej poznać.

Wśród czekających na nas zadań są rebusy, skreślanki, zgadywanki, rozsypanki oraz uzupełnianie mapy, ale przede wszystkim intensywne poszukiwania. Tablic upamiętniających jest na kamienicach Starego Miasta prawdziwe zatrzęsienie, dlatego wyszukanie prawidłowej informacji nie jest proste. Czasami trzeba się nieźle naszukać. Na końcu wszystkich zadań drobnym drukiem umieszczone są odpowiedzi. Warto wziąć coś do pisania i aparat.

Mocne strony gry przygodowej:

  • trzeba się nieźle nabiegać i nagłówkować, aby rozwiązać zadania,
  • urozmaica zwykły spacer po starówce,
  • bardzo dużo nowych informacji również dla dorosłych,
  • bez klasycznych historii, które już każdy słyszał.

Słabe strony:

  • mapka była dla nas mało czytelna i mieliśmy problemy z orientacją w bardzo ruchliwym i pełnym przechodniów miejscu,
  • zadania wypełniamy na kolanie lub oparte o mury budynków,
  • do odsłuchania MP3 potrzebny jest smartfon, którego nie mieliśmy.

Jeżeli wybieracie się do Warszawy z dziećmi i chcecie urozmaicić Waszą wycieczkę, to warto zaopatrzyć się w grę przygodową, którą znajdziecie tutaj>>>.

0 comment
0

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: