Skywalk – wspaniały spacer w chmurach

2 komentarze

Zaraz za granicą z Czechami w małej wiosce Dolna Morawa znajduję się moc atrakcji dla rodzin. Można tutaj spędzić cały dzień i doskonale się bawić. Jest to świetny pomysł na jednodniową wycieczkę z Wrocławia lub innej miejscowości Dolnego Śląska.

Najbardziej spektakularną atrakcją Dolnej Morawy jest SkyWalk czyli ogromna, bo mająca aż 55 metrów wysokości wieża widokowa. Wieża ta znajduje się  na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. Dzięki temu można z niej podziwiać widoki na cały Masyw Śnieżnika i dolinę rzeki Morawy.  Nie jest to jednak zwykła wieża. Ta niesamowita serpentyna wije się dookoła. W niektórych miejscach można wybrać drogę na skróty po siatce. Na szczycie zaś znajdziemy wielka siatkową trampolinę na której staną tylko Ci, którym obcy jest lęk wysokości.To jednak nie koniec atrakcji! Z góry można zjechać, za dodatkową opłatą, długą zjeżdżalnią. Obsługa wręcza każdemu chętnemu kocyk i już po chwili znajdujecie się na dole.

Jak się dostać na szczyt Slamnika? Oczywiście można z Dolnej Morawy wdrapać się na piechotę, ale istnieje też wersja dla leniwych – wjazd kolejką linową.

Parkujemy w Dolnej Morawie na jednym z licznych darmowych parkingów i idziemy asfaltową droga dla pieszych do dolnej stacji kolejki. Po drodze mijamy wielką Bobodrache czyli kolejkę grawitacyjną, oczywiście płatną. Jednak koło kas kolejki linowej znajdziecie zjeżdżalnie dla dzieci zupełnie za darmo.

Po wjechaniu na szczyt Slamnika możemy albo zostać i pobawić się na placu zbaw oraz odwiedzić restaurację na szczycie, albo wejść na SkyWalk. Bilety są do kupienia przy wejściu lub od razu w kasach kolejki (cennik atrakcji>>>). Jeżeli macie ochotę na gigantyczną zjeżdżalnię to pamiętajcie na dole kupić bilet.

imgp5655Po zejściu ze SkyWalk najkrótszy szlak pieszy prowadzi nas do Dolnej Morawy. Trasa zajmuje około godziny i jest bardzo stroma. Wymaga dobrych butów i sprawności.

Na dole przy kasach kolejki znajduje się szereg atrakcji dla dzieci. My przetestowaliśmy Wodny Park, gdzie kanałami z licznymi rozgałęzieniami płynie woda. Dzieci mogą regulować przepływ jazami, kręcić młynami i śrubami Archimedesa, czerpać czerpakami, pompować i chlapać się do woli. Brak polskich opisów w niczym nie przeszkadza, bo większość rzeczy rozumie się instynktownie.

Z kodem PZM5 odbierz 5% rabatu na rodzinne wakacje

W sąsiednim leśnym parku wśród drewnianych domków znajdziecie różnorodne trasy do przejścia, tunele, wiszące sieci oraz sporą zjeżdżalnię. Świetny sposób na  ćwiczenie równowagi i koordynacji. W samych domkach znajdują się różne ciekawostki do badania wszystkimi zmysłami.

Dla dorosłych są ławeczki i możliwości zakupu w barze słodyczy i napojów.

imgp5663imgp5660imgp5658

Oczywiście nie mogło się obyć bez dmuchańców oraz parku linowego. Każda atrakcja płatna oddzielnie. Można też kupić bilet kombo na kilka wybranych miejsc. Miejsce doprawdy fantastyczne. Jedynym problemem jest namówienie dziecka do wyjścia! Cennik znajdziecie tutaj>>>


Informacje praktyczne:

    • parking bezpłatny,
    • toaleta na dolnej stacji kolejki,
    • SkyWalk dostępny dla osób na i z wózkami.

Nocleg w Dolni Morava

Jeżeli mielibyście zostać tutaj na dłużej, warto poszukać noclegu w jednym z licznych apartamentów lub pensjonatów. Świetną propozycją jest Pension Jirinka, gdzie poza czystymi i dużymi rodzinnymi pokojami znajdziecie fantastyczny plac zabaw. Sprawdzić ceny, terminy i rezerwacji możecie dokonać tutaj, klik>>>

Link, który znajdziecie powyżej jest linkiem afiliacyjnym. Oznacza, że jeżeli uważasz informacje na blogu za użyteczne, możesz zarezerwować nocleg korzystając z tego linku. Wtedy my otrzymamy procent prowizji, którą otrzymuje booking. Ciebie nic to nie kosztuje, a my zbieramy pieniądze na kolejne podróże i możliwość polecania Ci kolejnych ciekawych miejsc.

Adela Jakielaszek – z wykształcenia psycholog i nauczyciel, z zamiłowania podróżnik. Autorka bloga i projektu Podróże z Mamą i Tatą. Godzinami szpera po książkach i internecie w poszukiwaniu wiedzy historycznej i geograficznej. Od dziecka kocha mapy i programy podróżnicze. Czyta nałogowo wszystko co wpadnie jej w rękę. Właścicielka dwóch kotów.