Home RegionDolny ŚląskDolina Baryczy Krośnice – jedzie pociąg z daleka!

Krośnice – jedzie pociąg z daleka!

by Podroże z Mamą i Tatą

Kłęby czarnego dymu, świst gwizdka i pęd powietrza – parkowa kolej wąskotorowa mknie dumnie po okolicy. Można się poczuć jak w lokomotywach sprzed 100 lat i sprawdzić na własnej skórze, dlaczego wśród pasażerów kolei parowej w odkrytych wagonach w modzie były gogle.

p1140901Trasa liczy niewiele, bo trzy kilometry. Po drodze jest pięć stacyjek, ale większość turystów wsiada i wysiada na dworcu, gdzie znajdziecie też Centrum Informacji Turystycznej. Czekając na odjazd waszego pociągu koniecznie zajrzyjcie do dwóch wyeksponowanych parowozów, z których jeden stylizowany jest na słynnego Tomka z bajki dla dzieci.

Wycieczka parowozem to nie jedyna atrakcja Zespołu Pałacowo-Parkowego w Krośnicach-Wierchowicach. Latem można popływać na stawie rekreacyjnym łódką lub rowerem wodnym. Jest też bardzo ładny plac zabaw i wiata piknikowa. Jedyną jego wadą w słoneczne dni jest brak drzew, a co za tym idzie brak cienia.

Przejazd kolejką parkową warto połączyć z wycieczką pieszą lub rowerową. Znajdziecie tutaj liczne szlaki piesze np. 9 kilometrową ścieżkę przyrodniczą Stawy Krośnickie.  Ponieważ na stawach najciekawsze jest obserwowanie ptaków, nie zapomnijcie lornetki i czapki – na stawach potrafi silnie wiać!

Jeżeli spodobało Wam się w Dolinie Baryczy, to koniecznie zajrzyjcie jeszcze do Rudy Milickiej i Rudy Sułowskiej oraz Milicza. O wszystkich tych miejscach piszemy na naszym blogu.

p1140908


Informacje dla turystów:

  • Sezon trwa od końca kwietnia do początku października,
  • płatny parking jest przy dworcu,
  • kolejka jest dobrze oznakowana i widoczna z drogi,
  • darmowa toaleta z przewijakiem znajduje się w budynku Centrum informacji Turystycznej
  • koniecznie sprawdźcie cennik i godziny odjazdu na stronie kolejki
0 comment
1

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: