Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017

No comments

Ehhh szkoda, że to już za nami! Było ciekawie, kolorowo, ale przede wszystkim bardzo energetycznie. Poznaliśmy świetnych ludzi i mamy nadzieję, że będą to kontakty, które  będą profitowały na przyszłość. Wyszliśmy zachwyceni i oczywiście z torbą pełną ulotek, wizytówek, map, przewodników i broszurek. Czas teraz na wielki przegląd wszelkich materiałów, czytanie, segregowanie  i wybieranie najciekawszych celów kolejnych podróży.

Jak co roku teren targów był podzielony na sektory. Była część z produktami regionalnymi, gdzie wypróbowaliśmy fantastycznego soku z kiszonych ogórków i na przełamanie smaku lnianej chałwy. Tryumfy święcił sektor z atrakcjami dla dzieci. Można było sterować kolejką (reklama wrocławskiego Kolejkowa), kopać w poszukiwaniu szkieletów dinozaurów, grać w bilard, czy w Sumo.

Dla nas najciekawsze są stoiska regionów, gmin i atrakcji turystycznych zarówno tych naszych dolnośląskich jak i sąsiadów zza miedzy. Skoncentrowaliśmy się na zbieraniu materiałów o Dolnym Śląsku, Dolnych Łużycach, Czechach i Roztoczu, gdzie wybieramy się na wakacje.

img_20170225_111050Marysi bardzo spodobała się możliwość przebrania się w Hanbok – tradycyjny strój koreański i zrobienie własnego wachlarza.  Rozwiązała też wszelkie szyfry Globtroterka i oczywiście zdobyła podpis Szymona Radzimierskiego!

Jako blogerzy podróżniczy nie mogliśmy przegapić spotkania dla blogerów poprowadzonego przez Agnieszkę Ptaszyńską z „Niezależna w Podróży”. Dostaliśmy tam dużo ciekawych pomysłów i „kopa do działania”.

Za rok znów wybierzemy się na targi, aby szukać inspiracji!

 

Dodaj komentarz