Home EuropaNiemcy Biosphare Potsdam – dżungla w sercu miasta

Biosphare Potsdam – dżungla w sercu miasta

by Podroże z Mamą i Tatą

Do Poczdamu pojechaliśmy na wyraźne życzenie naszej córki, która znalazła reklamę Biosphare Potsdam i uznała ją za doskonały prezent z okazji Dnia Dziecka i..miała rację. Od jakiegoś czasu zachęcamy ją, aby jako prezenty znajdowała miejsca, które chce odwiedzić. Zdecydowanie polecamy to rozwiązanie. Rzeczy, wiadomo szybko kończą na dnie szuflady lub w kącie pokoju. Wyprawy rodzinne to wspaniałe wspomnienia, doświadczenia i czas na zacieśnianie więzi.

Jeszcze przed wejściem warto wziąć polskojęzyczny informator (image-flyer) i plan hali, który możecie ściągnąć z naszej strony.

imgp1693

Szelest liści, śpiew ptaków nad głową i szum wody ze sztucznego wodospadu atakuje wszystkie zmysły od momentu wejścia do wielkiej, bo liczącej aż 500m kwadratowej szklarni. No i ten tropikalny zapach – kwiatów, ziemi i wilgoci! W Biosferze jest zachowana przez cały rok 80% wilgotność i temperatura. Doskonała sprawa dla tych, którzy są spragnieni lata.

Wędrując powoli ścieżką napotykamy niezwykłe bogactwo roślin – epifity, rośliny storczykowate czy bromeliowate a także wiele innych gatunków. Żyjące tutaj gady i płazy raźno wędrują pośród listowia lub wylegują się na kamieniach. Piękne motyle znajdziecie w motylarni. To raj zarówno dla ich miłośników jak i fotografów, którzy mają możliwość uwiecznić te wspaniałe owady w ogromnych zbliżeniach. Przy odrobinie szczęścia można zaobserwować jak wykluwają się z poczwarek lub suszą skrzydła przed pierwszym odlotem!

imgp1737imgp1727

Na ścieżce znajdziecie wiele ciekawych stanowisk z informacjami o życiu w lesie tropikalnym, zadań i zabaw dla dzieci.

imgp1701imgp1700

To jednak nie wszystko. Na parterze dodatkową część stanowi Aquasphäre, czyli sekcja dotycząca życia pod wodą.  Ekspozycja ma formę batyskafu, do którego wchodzimy przez długi tunel. Piękne akwaria i ich mieszkańców podziwiamy przez okrągłe okna.

imgp1741imgp1746

Na piętrze kolejna atrakcja, w dużym stawie pluskają się ryby, które są prawie na wyciągnięcie reki. Chodzimy wśród drzew na dużej wysokości, dzięki czemu możemy bliżej przyglądnąć się mieszkającym tutaj ptakom. Czasami przylatują tak blisko, że można je dotknąć ręką.

imgp1755imgp1749

Na zakończenie wielkie buszowanie w sklepiku, gdzie kupiliśmy rosiczkę oraz piękną maskotkę- żabę Josch, która żyje w tropikalnej dżungli.

Oczywiście Poczdam to nie tylko Biosfera, ale piękne miasto z cudownym pałacem Sanssouci, które zasługują na oddzielny wpis.


Informacje ogólne:

  • strona www po polsku – sprawdź ceny wstępu i godziny otwarcia
  • Plan Hali po polsku
  • darmowy parking przy budynku.
  • duży publiczny park zaraz przy Biosferze doskonały na spacer po zwiedzaniu
  • dostosowany dla osób niepełnosprawnych i wózków
  • w darmowych toaletach są przewijaki dla niemowląt
  • sklepik z ciekawymi pamiątkami oraz bufet na miejscu


  • Booking.com

0 comment
0

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: