Home RegionDolny Śląsk Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu

by Podroże z Mamą i Tatą

Pewnego zimowego dnia postanowiliśmy odwiedzić Muzeum Miejskie w Karpaczu skuszeni ładną ulotką i wizją miniaturowych domków dla lalek. Muszę Wam zdradzić, że wszyscy jesteśmy fanami maleńkich, stylizowanych mebelków oraz sprzętów domowych. Kiedyś matki uważały, że dziewczynki powinny się nimi bawić, aby się przygotowywać do roli matki i gospodyni domu. Dziś dzieci grają w SIMSy i też urządzają domy, tyle że wirtualne.

img_20170121_112926Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego mieści się w wyremontowanym dawnym budynku dworca kolejowego w Karpaczu. Z resztą na jego tyłach można znaleźć drezynę oraz niewielkie darmowe Muzeum Kolei, gdzie podziwialiśmy maszynę ze starymi biletami kolejowymi oraz fantastyczne domki wykonane z drewna. Ich autor zachęca dzieci do napisania historii, która przychodzi im do głowy po obejrzeniu tych trójwymiarowych scenek. Jest to świetny pomysł na rodzinną zabawę. Kim są postaci? Do kogo należny ten domek? Co to za przedziwny pojazd?

img_20170121_121709Po krótkiej wizycie w Izbie Kolei przechodzimy do muzeum. Tutaj zaraz po zakupie biletów spotykamy niezwykle sympatycznego pana z obsługi, który daje nam audio-przewodniki i wskazuje drogę zwiedzania. Z  audio-przewodnikiem miałyśmy obie z córką trochę problemów. Lektor za szybko przemieszczał się od gabloty do gabloty niektóre przeskakując. W tym bogactwie zabawek z różnych materiałów, epok i kultur chce się zanurzyć i przystanąć. Informacji jednak zdobyłyśmy co niemiara.

img_20170121_111801Mnie najbardziej za serce chwyciły niemieckie, malowane figurki z cyny. Marysia i Dominik spędzali czas na analizie wyposażenia domków. W muzeum jednak znajdziecie nie tylko zabawki zabytkowe, ale również znacznie bardziej współczesne jak lalki Barbie czy figurki superbohaterów. Jest też dużo zabawek drewnianych. Między innymi znaleźliśmy produkty z czeskiej fabryki fabryki, którą rok wcześniej zwiedzaliśmy – Muzeum Zabawek w Albrechticach

Po zwiedzaniu zostaliśmy zaskoczeni zadaniami dla całej rodziny. Mieliśmy znaleźć myszkę, a potem misia. Udało się, ale nie było łatwo. Oczywiście nie będziemy Wam podpowiadać, gdzie są, bo zabawa jest przednia!


Informacje ogólne:

  • Darmowy parking znajduje się przed muzeum.
  • Toalety i szafki na plecaki czy ubranie dostępne w muzeum.
  • Sprawdźcie godziny otwarcia i cennik!. http://www.muzeumzabawek.pl/

W okolicy warto zwiedzić:

Szlak górniczy w Karpaczu – w poszukiwaniu górskich skarbów

Jelenia Góra – rodzinne zwiedzanie

Zespół parkowo-pałacowy w Bukowcu

O tym jak powstają kryształowe skarby , czyli zwiedzamy Hutę Julia

Ulubione wycieczki z dzieckiem po Karkonoszach

0 comment
0

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: