Home RegionDolny ŚląskSudetyKarkonosze Szklarska Poręba dla dzieci – Magiczny Szlak Ducha Gór

Szklarska Poręba dla dzieci – Magiczny Szlak Ducha Gór

by Podroże z Mamą i Tatą

Magiczny Szlak Ducha Gór to bardzo dobry pomysł na uatrakcyjnienie zwiedzania szczególnie dla rodzin z dziećmi. Aby móc w pełni z niego skorzystać należy udać się do punktu Informacji Turystycznej ul. Jedności Narodowej 1a w Szklarskiej Porębie, który otwarty jest codziennie i zakupić zestaw „Księga Skarbów”. Na zestaw składa się tekturowa teczka, przewodnik, ołówek oraz notes. Koszt to 9 zł.

W nagrodę za zebranie wszystkich hologramów otrzymuje się certyfikat oraz niespodziankę.

Na szlaku są aż 33 punkty, z których 13 ma specjalny ozdobny kamień. Z boku kamienia znajduje się hologram, którego wzór z pomocą miękkiego ołówka przenosimy na kartkę notesu.

Przewodnik jest ładnie wydany, z kolorowymi zdjęciami, mapką i dużą ilością informacji na temat mijanych przez nas miejsc. Informacji trochę za dużo jak na 8 latkę, ale rodzice przeczytali z zainteresowaniem. Autorzy proponują nam kilka jednodniowych wycieczek po szeroko pojętych okolicach Szklarskiej Poręby. Niektóre wymagają dobrej kondycji i dużo czasu. Na przykład wycieczka na Schronisko pod Łabskim Szczytem – Śnieżne Kotły – źródła Łaby – Szrenicę – Wodospad Kamieńczyka to około 7 godzin marszu, niekoniecznie do pokonania równie szybko z dzieckiem.

Ponieważ większość z tych miejsc, które sugeruje przewodnik jest atrakcjami turystycznymi znajdziemy przy nich tablice informacyjne. Sam szlak  nie jest oznakowany w terenie, ale łatwo się poruszać po wyznaczonej trasie.

Zaletą Magicznego Szlaku Ducha Gór jest niewątpliwie świetna motywacja dla dzieci. Na szlaku spotkaliśmy inne rodziny z młodszymi i starszymi dziećmi, które chętnie docierały do kolejnych punktów z hologramami. Szkoda tylko, że jest ich niewiele i są rozrzucone na dużym terenie. Nie da się ukryć, że przy okazji zbierania poznaliśmy spory kawałek Szklarskiej Poręby, kto wie czy dotarlibyśmy w te wszystkie miejsca bez przewodnika.

Podsumowując, duży plus dla autorów i zdecydowanie polecamy!

Jeżeli macie w planie nocować w Szklarskie Porębie rezerwacji można dokonać tutaj>>>

7 komentarzy
2

You may also like

7 komentarzy

Mama Amelki 2015-08-26 - 6:08 am

Bardzo dziękuję za inspirację. Właśnie wróciłam z córką ze Szklarskiej Poręby z „zaliczonym” Magicznym Szlakiem Ducha Gór. Razem z moją pięcioletnią Amelką , w cztery dni zdobyłyśmy komplet hologramów oraz wspomnianą nagrodę. Pozdrawiam serdecznie.

Reply
Podroże z Mamą i Tatą 2015-08-26 - 4:41 pm

Bardzo się cieszę, że zainspirowaliśmy Was. Mam nadzieję, że dobrze bawiliście się w Szklarskiej Porębie, gdyż to piękna miejscowość.

Reply
Ania 2015-11-06 - 2:04 pm

Dziękuję za rade. Wybiore sie na pewno – tylko, że z synem 😉

Reply
Anna (Tkaniny do haftu) 2016-01-25 - 1:31 pm

Super, świetny pomysł, z pewnością wykorzystamy na wiosnę. Dziękuję i pozdrawiam.

Reply
mamawkuchni 2016-02-03 - 12:27 pm

Świetne miejsce!

http://www.adventure24.pl/

Reply
markdottir 2019-08-07 - 7:46 am

Cześć. Właśnie wróciliśmy ze Szklarskiej. W tym roku (2019) pakiet kosztuje 20 zł. a kamieni z hologramami jest już 17.
Co nie zmienia faktu, ze szlak i zabawę polecam z całego serca. Pierwszy raz trasę zrobiliśmy 5 lat temu z 2,5 letnią wtedy córką starszą, która otrzymana w nagrodę czapkę nosi z dumą do dziś, a w tym roku powtórzyliśmy ją z młodszą córką, również w wieku 2,5 lat.

Reply
Podroże z Mamą i Tatą 2019-08-07 - 7:44 pm

Bardzo dziękujemy za informację!

Reply

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: