Szklarska Poręba dla dzieci – Magiczny Szlak Ducha Gór

Magiczny Szlak Ducha Gór to bardzo dobry pomysł na uatrakcyjnienie zwiedzania szczególnie dla rodzin z dziećmi. Aby móc w pełni z niego skorzystać należy udać się do punktu Informacji Turystycznej ul. Jedności Narodowej 1a w Szklarskiej Porębie, który otwarty jest codziennie i zakupić zestaw „Księga Skarbów”. Na zestaw składa się tekturowa teczka, przewodnik, ołówek oraz notes. Koszt to 9 zł.

W nagrodę za zebranie wszystkich hologramów otrzymuje się certyfikat oraz niespodziankę.

Na szlaku są aż 33 punkty, z których 13 ma specjalny ozdobny kamień. Z boku kamienia znajduje się hologram, którego wzór z pomocą miękkiego ołówka przenosimy na kartkę notesu.

Przewodnik jest ładnie wydany, z kolorowymi zdjęciami, mapką i dużą ilością informacji na temat mijanych przez nas miejsc. Informacji trochę za dużo jak na 8 latkę, ale rodzice przeczytali z zainteresowaniem. Autorzy proponują nam kilka jednodniowych wycieczek po szeroko pojętych okolicach Szklarskiej Poręby. Niektóre wymagają dobrej kondycji i dużo czasu. Na przykład wycieczka na Schronisko pod Łabskim Szczytem – Śnieżne Kotły – źródła Łaby – Szrenicę – Wodospad Kamieńczyka to około 7 godzin marszu, niekoniecznie do pokonania równie szybko z dzieckiem.

Ponieważ większość z tych miejsc, które sugeruje przewodnik jest atrakcjami turystycznymi znajdziemy przy nich tablice informacyjne. Sam szlak  nie jest oznakowany w terenie, ale łatwo się poruszać po wyznaczonej trasie.

Zaletą Magicznego Szlaku Ducha Gór jest niewątpliwie świetna motywacja dla dzieci. Na szlaku spotkaliśmy inne rodziny z młodszymi i starszymi dziećmi, które chętnie docierały do kolejnych punktów z hologramami. Szkoda tylko, że jest ich niewiele i są rozrzucone na dużym terenie. Nie da się ukryć, że przy okazji zbierania poznaliśmy spory kawałek Szklarskiej Poręby, kto wie czy dotarlibyśmy w te wszystkie miejsca bez przewodnika.

Podsumowując, duży plus dla autorów i zdecydowanie polecamy!

Jeżeli macie w planie nocować w Szklarskie Porębie rezerwacji można dokonać tutaj>>>

Advertisements

5 Comments Add yours

  1. Mama Amelki pisze:

    Bardzo dziękuję za inspirację. Właśnie wróciłam z córką ze Szklarskiej Poręby z „zaliczonym” Magicznym Szlakiem Ducha Gór. Razem z moją pięcioletnią Amelką , w cztery dni zdobyłyśmy komplet hologramów oraz wspomnianą nagrodę. Pozdrawiam serdecznie.

    1. Bardzo się cieszę, że zainspirowaliśmy Was. Mam nadzieję, że dobrze bawiliście się w Szklarskiej Porębie, gdyż to piękna miejscowość.

  2. Ania pisze:

    Dziękuję za rade. Wybiore sie na pewno – tylko, że z synem 😉

  3. Super, świetny pomysł, z pewnością wykorzystamy na wiosnę. Dziękuję i pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s