Home RegionDolny Śląsk Kolejkowo – świat w miniaturze we Wrocławiu

Kolejkowo – świat w miniaturze we Wrocławiu

by Podroże z Mamą i Tatą

Jedzie pociąg z daleka…. już wyłania się z tunelu, z niecierpliwością czekamy, aby przyjrzeć mu się z bliska zanim zniknie za zakrętem. Pociąg nie jest wielki, bo wykonany w skali 1:22,5, dlatego można śmiało zajrzeć do wagonów i policzyć pasażerów. Na makiecie kolejowej w Kolejkowie na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu znajdziecie znane budynki z Dolnego Śląska – fragmenty wrocławskiego rynku, wspomniany dworzec, obserwatorium metrologiczne na Śnieżce. Jest też dworek z zabudowaniami gospodarczymi, górskie schronisko, cyrk, dinopark czy budynki mieszkalne. Do ruchomych elementów należą nie tylko pociągi, ale też tramwaj i samochód.

Wspólnie można przyglądać różnym zaaranżowanym scenkom na makiecie, zastanawiać się co się w tym miejscu dzieje. Można poszukać też dziewięciu kotów i czternastu psów oraz licznych zwierząt leśnych.

Dzieci z łatwością mogą przyglądać się makiecie, gdyż z jej boków zamontowano specjalne podwyższenie. Do udogodnień dla rodziców należy też dodać szeroką rampę po której wjedziecie z wózkiem na parter, przewijak w toalecie oraz kącik z klockami dla dzieci.

Makietę można podziwiać samemu, ale można też przysłuchiwać się opowieściom przebranego za kolejarza przewodnika.

Makieta, która jest efektem dwuletniej pracy zespołu 12 modelarzy, cały czas się rozbudowuje. Od roku można podziwiać drugie piętro, gdzie wprawne oko wypatrzy złodzieja wspinającego się na balkon czy weselny tort, który zaraz upadnie na ziemię. Warto poczekać aż zapadnie noc, aby zajrzeć mieszkańcom do mieszkań.

P_20150127_123919Wystawę Kolejkowo  można oglądać codziennie między godz. 10.00 a 18.00.  Czas zwiedzania: około godziny. Z własnego doświadczenia radzimy pójść w dni kiedy Kolejkowo nie będzie oblegane, gdyż znacznie przyjemniej się wtedy ogląda.

Adres: ul.Orląt Lwowskich 20B, Wrocław

1 comment
0

You may also like

1 comment

krzysztof mroczko 2015-02-02 - 8:38 am

Właśnie byłem z synem wczoraj, nieźle, ale pewien niedosyt pozostaje. Czekamy na rozbudowę…

Reply

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: