Travel Activity Book wydawnictwa Usborne – recenzja

No comments

Nie da się ukryć, że z przyjemnością recenzuje się książki, które są tak dobrze pomyślane i pięknie wydane. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to ładna i jednorodna grafika. Widać, że autorom zależało na tym, aby dzieci dostały do ręki książkę nie tylko ciekawą, ale i estetyczną.

Książka jest duża, w formacie A4. Zadania przeznaczone są dla dzieci od lat 6, ale i dla nieco starszych są atrakcyjne. Znajdziecie tutaj dużą porcję matematyki czy czytania po angielsku – dzięki czemu książka może stać się świetną powtórką podczas wakacji.

Książka nadaje się do wypełniania podczas podróży np. podczas złej pogody w hotelu czy pod namiotem, ale również zawiera mnóstwo informacji o podróżowaniu. Zarówno o środkach transportu jak i krajach na całym świecie. Dzięki czemu można ją polecić również nauczycielom języka angielskiego oraz do edukacji domowej rodzicom.

To co przemawia do mnie w tej książce to bardzo dużo interesujących i wymagających pomyślenia zadań. Dzieci zachęcane są do analizowania informacji, wyszukiwania, sortowania i wykazywania się wiedzą. Są tutaj również tak lubiane przez dzieci naklejki, labirynty czy kolorowanki. Ponadto znajdziecie krótkie ściągi z podstawowych zwrotów z innych języków (np. włoskiego) oraz pomysły na gry i zabawy w podróży.

Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy szukają niebanalnych pozycji dla swoich dzieci.

Więcej na: http://org.usbornebooksathome.co.uk/angielskieksiazeczki/

Dodaj komentarz