Home EuropaNiemcy Kamping z dzieckiem – SeeCamping w Zittau/ Żytawa

Kamping z dzieckiem – SeeCamping w Zittau/ Żytawa

by Podroże z Mamą i Tatą

Od dwóch lat jeździmy na wakacje z dzieckiem pod namiot. Wcześniej obawialiśmy się kempingów, jak się okazało bezpodstawnie. Taka forma spędzania czasu wolnego ma wiele zalet:

  • jeżeli pogoda jest zła można się szybko zwinąć i pojechać gdzieś indziej,
  • łatwo nawiązuje się kontakty z innymi mieszkańcami kempingu, szczególnie dzieciom na placu zabaw,
  • dziecko spędza cały dzień na dworze,
  • świetnie się śpi w gorące noce

seecamping_9325-zittauer-gebirge-300x199W tym roku spędziliśmy kilku noclegów pod namiotem w SeeCamping w Zittau. Było całkiem sporo ludzi z dziećmi w różnym wieku. Sam kemping jest przystosowany do małych dzieci.

Kemping znajduje się na obrzeżach miasta nad jeziorem, które powstało na terenach po kopalni. Całe otoczenie zostało przekształcone w tereny rekreacyjne. Można tutaj grać w piłkę, siatkówkę plażową, pływać, jeździć na rowerze, spacerować i opalać się. Wydzielone jest miejsce na grilla. Jest duży plac zabaw zaraz nad wodą. Są też szlaki spacerowe, którymi można obejść całe jezioro, a nawet wyruszyć w pobliskie góry.

Centrum Zittau jest w odległości pieszej – około 3 km przyjemnego spaceru. Można też podjechać autobusem miejskim.

Hipermarket znajduje się w odległości 20 minut na piechotę. W rejestracji jest też nieduży sklepik, a od 8:00 do 8:30 codziennie na teren campingu przyjeżdża samochód z pieczywem.

łazenkiOrganizacja kempingu

Kemping jest duży, w niedużym stopniu zadrzewiony, bez wydzielonych miejsc do rozbicia namiotu. W centrum znajduje się domek z łazienkami, kuchnią i pralnią. Wszystko jest czyste i zadbane. W toaletach znajdziecie mydło, papier toaletowy i suszarkę do rąk. W kuchni jest automat do kawy i kakao za 1 Euro. W budynku jest też specjalna łazienka dla małych dzieci z przewijakiem, dużą umywalką, która może posłużyć za wanienkę i prysznicami z śmiesznymi kaczuszkami na słuchawce. Korzystanie z gorącej wody po prysznicem, elektrycznych płyt w kuchni czy pralki wymaga kluczyka z chipem, ma który nabijany jest ostateczny rachunek – do rozliczenia przy wyjeździe. Za pomocą tego samego chipa podnosi się szlaban na wjeździe i wyjeździe z campingu.

Główną wadą jest nastawienie na przyczepy i campery. W kuchni nie ma lodówki, ani stolików z krzesełkami, gdzie możnaby zjeść w bardziej zimny czy deszczowy dzień.

Na terenie jest bardzo ładny plac zabaw w postaci labiryntu rur, po których dzieci z radością biegają. Jest również piaskownica z częściowym zadaszeniem.

Warto pamiętać, że rejestracja na kempingu jest otwarta tylko kilka godzin dziennie.

Generalnie byliśmy zadowoleni zarówno ze standardu jak i cen, które wcale nie odbiegają specjalnie od Polskich.

Strona kempingu http://www.sachsencamping.com/

W okolicy warto zwiedzić:

https://www.google.pl/maps/place/Seecamping+Zittauer+Gebirge+OHG/@50.8951641,14.7710046,15.75z/data=!4m5!3m4!1s0x47093d5fed1aac0d:0x3326e7aa55d0c5ee!8m2!3d50.89409!4d14.77167

0 comment
0

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: