Home Europa Dom Motyli w Jonsdorf w Górach Żytawskich

Dom Motyli w Jonsdorf w Górach Żytawskich

by Podroże z Mamą i Tatą

Wizyta w Domu Motyli w Jonsdorf to doskonała okazja do poznania dogłębnie tych pięknych insektów. Warto sprawdzić co dzieci o nich już wiedzą i co jeszcze możnaby się o nich dowiedzieć.

Krok 1

Zróbcie burze mózgów co wiecie o motylach i co się Wam z nimi kojarzy. Możecie spisać wszystkie hasła na kartce.

P1140261Krok 2

Co jeszcze chcielibyście się dowiedzieć o motylach? Jak jedzą? Co jedzą? Jak się rozmnażają? Ile żyją?

Spiszcie wszystkie pytania, które przyjdą Wam do głowy. My wozimy ze sobą zeszyt na wszystkie ciekawe pytania, które się pojawiają podczas podróży.

P1140239Krok 3

Wizyta w Domu Motyli w Johnsdorf to szansa na dokładną obserwację wszystkich stadiów rozwoju tych insektów. Przed wejściem znajdziecie duże plakaty z fazami rozwoju motyla. Na nich możecie zauważyć jak różne są jajeczka, gąsienice i kokony motyli. We wnętrzu motylarni warto poszukać nie tylko dorosłych okazów, ale również pozostałych stadiów rozwoju. Wymaga to spostrzegawczości, ale jest świetną zabawą.

Oczywiście przyjrzyjcie się również dorosłym okazom, tym jak są różnorodne, jak jedzą, gdzie szukają pożywienia. Zauważcie jak niektóre gatunki po złożeniu skrzydeł przypominają liście. Czy wiesz dlaczego?

W Domu Motyli w Johnsdorf przebywa około 30 gatunków motyli z kilku kontynentów. Ponieważ jednak dorosły motyl żyje zaledwie kilka tygodni, pracownicy muszą dbać o to aby cały czas przepoczwarzały się nowe, dlatego co dwa tygodnie sprowadzają z Anglii 250 poczwarek. Kokony można wypatrzeć wśród roślinności w motylarni. Warto również zwrócić uwagę dzieciom na bananowca, szczególnie jeżeli rosną na nim kiście bananów.

Uwagi praktyczne:

Na terenie motylarni znajdziecie również maluteńkie przepiórki chińskie oraz małpki białogrzywe. Na piętrze znajduje się też niewielkie terrarium.

  • Warto przy kasie poprosić o ulotki i opis w języku polskim.
  • Znajdziecie tutaj bezpłatny parking, toaletę oraz kawiarnię i sklepik z pamiątkami głównie w formie motyli.
  • Strona Domu Motyli w Jonsdorf/ Niemcy po polsku
  • Czas zwiedzania: 30-40 minut

P1140259

 Booking.com

0 comment
0

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: