Home EuropaNiemcy Top 10 atrakcji – nad Jeziorem Bodeńskim z dzieckiem

Top 10 atrakcji – nad Jeziorem Bodeńskim z dzieckiem

by Podroże z Mamą i Tatą

Jezioro Bodeńskie to trzecie co do wielkości jezioro w Europie położone na granicy Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Znajdziecie tutaj fantastyczny mikroklimat, dzięki któremu na stokach rosną winorośle, a zimy i lata są łagodne. W słoneczne dni pięknemu jezioru towarzyszy panorama Alp. Nam co prawda pogoda się średnio udała i praktycznie codziennie padało, ale i tak wspominamy ten wyjazd z dużym sentymentem. Szczególnie przydał nam do gustu fakt, że wiosną okolica zamienia się dzięki kwitnącym  wszędzie jabłoniom i wiśniom w cudowny ogród.

Jak odkrywamy atrakcje jeziora bodeńskiego?

Wybierając się nad Jezioro Bodeńskie warto objechać je samochodem, zatrzymując się przy kluczowych punktach widokowych. Niestety pewnym problemem tutejszej okolicy są korki na drogach (również ekspresowych) łączących miejscowości dookoła jeziora. Czasami opłaca się wybrać drogę dłuższą, ale omijającą główne atrakcje, aby uniknąć czekania. Warto pamiętać, że część miejscowości ma ograniczenia prędkości do 30 km na godzinę, tutaj wszyscy wloką się żółwim tempem. Jeżeli jest ładna pogoda można spokojnie postać i podziwiać fantastyczne widoki na jezioro i Alpy 😉

P1130444

Lindau – miasto na wyspie

Zwiedzanie okolic Jeziora Bodeńskiego sugerujemy rozpocząć od starego, handlowego Lindau, pięknego miasta położonego na wyspie, po którym oprowadzamy Was krok po kroku w innym wpisie na  naszym blogu, klik>>>.

Coś dla fanów awiacji

Po zwiedzeniu Lindau ruszcie ku miastu Friedrichshafen, gdzie znajdziecie dwa niesamowite muzea awiacji. W jednym poznacie historię Zeppelina a w drugim samolotów Dorniera.  Oba zasługują na odwiedzenie, chociaż to drugie jest zdecydowanie bardziej dla pasjonatów myśli technicznej. Przeczytasz o nich tutaj, klik>>>

P1130535

Meersburg i dwa zamki

Pięknych widoków dostarczy również wizyta w malowniczym Meersburgu, gdzie zwiedzić można aż dwa zamki. Stąd odpływają też liczne statki białej żeglugi oraz promy, które przewożą samochody. Pływać można między  wszystkimi trzema krajami (do Szwajcarii warto pamiętać wziąć paszport), bardzo skracając czas pokonywania odległości – zamiast jechać dookoła, przepływamy przez jezioro.

P1130601

Atrakcja dla fanów archeologii

Niezwykle wciągająca dla dzieci jest prehistoryczna osada domów na palach w Unteruhldingen nad Jeziorem Bodeńskim. Znajdziecie tutaj odtworzona osadę, po której można się przespacerować i zajrzeć do wieli niezwykłych domostw nad woda. Zwiedzaniu towarzyszą ilustrację, które pokazuj jak mogło wyglądać życie w takich domach. Więcej przeczytacie na naszym blogu >>>

Ciekawą atrakcją jest Park Małp w pobliskim Salem, gdzie z ręki nakarmić można mieszkające tam makaki.

W największym mieście nad jeziorem – słynnej Konstancji – poza majestatyczną katedrą zajrzyjcie do Sea World – wielkiego akwarium z tunelem, gdzie obejrzeć można żółwie, płaszczki, a nawet rekiny.

Niedaleko Konstancji znajduje się piękna wyspa ogród Mainau, gdzie wszystkich zachwycą nie tylko wspaniałe nasadzenia, ale również ogromna motylarnia z egzotycznymi motylami.

Nocleg nad Jeziorem Bodeńskim

Jezeli wybierasz się nad Jezioro Bodenskie zdecydowanie polecam ci hostel w miejscowości Singen – Hostel Art&Style. To piękne i stylowe miejsce, gdzie dostaniesz fantastyczne śniadanie. Duże pokoje z łazienkami, to również zaleta kiedy podróżuje się z dzieckiem. Jeżeli zainteresował Cię ten hostel możesz nocleg zarezerwować tutaj, klik >>>

Mam do Ciebie małą prośbę. Jeśli chiałabyś/chciałbyś wesprzeć mojego bloga i wynagrodzić pracę nad nim, możesz to zrobić rezerwując nocleg z któregokolwiek z linków – nawet linku prowadzącego do ogólnej wyszukiwarki. Wtedy my otrzymamy procent prowizji, którą otrzymuje booking. Ciebie nic to nie kosztuje, a my zbieramy pieniądze na kolejne podróże i możliwość polecania Ci kolejnych ciekawych miejsc.

Informacje praktyczne:

My spędziliśmy tutaj osiem nocy i nadal mamy niedosyt. Udało nam się zwiedzić tylko część dostępnych atrakcji. Nie da się ukryć, że z części zrezygnowaliśmy również ze względu na ceny wstępu, które są tutaj dosyć wysokie.

Planując atrakcje warto sprawdzić w Internecie ceny wstępu. Praktycznie wszystkie oferują karty dla rodzin. Do tych cen trzeba doliczyć koszty parkingu, który wszędzie jest płatny. Rozrzut cenowy jest spory. W niektórych miejscach zapłacicie od razu za cały dzień np 4 Euro, w innych 60 centów za pół godziny.

Korzystanie z toalet jest w muzeach i parkach rozrywki darmowe. W wielu miastach również są bezpłatne toalety lub wymagające wrzucenia 50 centów (warto mieć drobne w kieszeni).

4 komentarze
0

You may also like

4 komentarze

Historynka 2014-05-04 - 6:11 pm

Pół Europy jeździłam nocując na kempingach i polecam, bardziej niż hotele i hostele. Mam nadzieję, ze będę mogła się wkrótce wybrać w podobną podróż z Córką

Reply
gabrysia 2014-05-21 - 3:20 pm

świetny wpis, tym bardziej dlatego, że sami planujemy w wakacje wybrać się nad Jezioro Bodeńskie:)

Reply
Podroże z Mamą i Tatą 2014-05-21 - 4:17 pm

Zapraszam zatem do naszych pozostałych wpisów o tym rejonie jest co zwiedzać nad jeziorem Bodenskim

Reply
Magda - Na Rozdrożu 2017-10-22 - 9:22 pm

Przepiękne widoki i ciekawe atrakcje!

Reply

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: