Top 10 atrakcji – nad Jeziorem Bodeńskim z dzieckiem

4 komentarze

Jezioro Bodeńskie to trzecie co do wielkości jezioro w Europie położone na granicy Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Znajdziecie tutaj fantastyczny mikroklimat, dzięki któremu na stokach rosną winorośle, a zimy i lata są łagodne. W słoneczne dni pięknemu jezioru towarzyszy panorama Alp.

Wybierając się nad Jezioro Bodeńskie warto objechać je samochodem, zatrzymując się w punktach widokowych. Niestety pewnym problemem tutejszej okolicy są korki na drogach również ekspresowych, łączących miejscowości dookoła jeziora. Czasami opłaca się wybrać drogę dłuższą, ale omijającą główne atrakcje, aby uniknąć długiego czekania. Warto pamiętać, że część miejscowości ma ograniczenia prędkości do 30 km na godzinę, tutaj wszyscy wloką się żółwim tempem. Jeżeli jest ładna pogoda można spokojnie postać i podziwiać fantastyczne widoki na jezioro i Alpy 😉 Nie zapominajmy też o wszechobecnych winnicach oraz sadach. Tutejsze jabłonie i wiśnie kwitnąc wiosną zamieniają okolicę w cudowny ogród.

P1130444Zwiedzanie okolic Jeziora Bodeńskiego sugerujemy rozpocząć od starego, handlowego Lindau, pięknego miasta położonego na wyspie.

Po zwiedzeniu Lindau ruszcie ku miastu Friedrichshafen, gdzie znajdziecie dwa niesamowite muzea – muzeum Sterowców Zeppelina i Samolotów Dorniera we Friedrichshafen.

P1130535Pięknych widoków dostarczy również wizyta w malowniczym Meersburgu, gdzie zwiedzić można aż dwa zamki. Stąd odpływają też liczne statki białej żeglugi. Pływać można między  wszystkimi trzema krajami (do Szwajcarii warto pamiętać wziąć paszport), bardzo skracając czas pokonywania odległości – zamiast jechać dookoła, przepływamy przez jezioro.

P1130601Niezwykle wciągająca dla dzieci jest prehistoryczna osada domów na palach w Unteruhldingen nad Jeziorem Bodeńskim.

Ciekawą atrakcją jest Park Małp w pobliskim Salem, gdzie z ręki nakarmić można mieszkające tam makaki.

W największym mieście nad jeziorem – słynnej Konstancji – poza majestatyczną katedrą zajrzyjcie do Sea World – wielkiego akwarium z tunelem, gdzie obejrzeć można żółwie, płaszczki, a nawet rekiny.

Niedaleko Konstancji znajduje się piękna wyspa- ogród Mainau, gdzie wszystkich zachwycą nie tylko wspaniałe nasadzenia, ale również ogromna motylarnia z egzotycznymi motylami.Booking.com

My spędziliśmy tutaj osiem nocy i nadal mamy niedosyt. Udało nam się zwiedzić tylko część dostępnych atrakcji. Nie da się ukryć, że z części zrezygnowaliśmy również ze względu na ceny wstępu, które są tutaj dosyć wysokie.

Planując atrakcje warto sprawdzić w Internecie ceny wstępu. Praktycznie wszystkie oferują karty dla rodzin. Do tych cen trzeba doliczyć koszty parkingu, który wszędzie jest płatny. Rozrzut cenowy jest spory. W niektórych miejscach zapłacicie od razu za cały dzień np 4 Euro, w innych 60 centów za pół godziny.

Korzystanie z toalet jest w muzeach i parkach rozrywki darmowe. W wielu miastach również są bezpłatne toalety lub wymagające wrzucenia 50 centów (warto mieć drobne w kieszeni).

4 comments on “Top 10 atrakcji – nad Jeziorem Bodeńskim z dzieckiem”

  1. Pół Europy jeździłam nocując na kempingach i polecam, bardziej niż hotele i hostele. Mam nadzieję, ze będę mogła się wkrótce wybrać w podobną podróż z Córką

Dodaj komentarz