Home EuropaNiemcy Playmobil FunPark koło Norymbergii w Niemczech

Playmobil FunPark koło Norymbergii w Niemczech

by Podroże z Mamą i Tatą

Jeżeli wasze dzieci kochają, tak jak moje, zabawki firmy Playmobil, to Playmobil FunPark jest miejscem dla Was! Ten duży teren pełen atrakcji znajduje się niedaleko Norymbergii w miejscowości Zirndorf w Niemczech. Już od wejścia witają nas wielkie figurki Playmobil. Przechodzimy przez bramę stylizowaną na rycerską i po chwili stania w kolejce do kasy jesteśmy w środku. Warto z kasy, poza mapką parku, wziąć ze sobą pasek, na którym piszemy imię dziecka numer telefonu rodzica i zakładamy dziecku na rękę. Teren jest duży i łatwo stracić pociechę z oczu. Pracownicy zagubione dzieci odprowadzają do punktu informacyjnego i przez radiowęzeł wzywają rodziców.

Plac Budowy oczywiście zabawkowy.

Za wejściem wciąga nas plac budowy. Dzieci mogą tutaj zamienić się w robotników – wciągać sztuczne kamienie na górę, spuszczać rurami, przewozić wywrotkami. Jest też ogromny dźwig, do którego można wsiąść.

Ślizgawki

Kierując się w prawo docieramy do zestawu wielkich ślizgawek. Oczywiście, aby z nich skorzystać trzeba wspiąć się na górę. Prowadzą tam łatwiejsze i trudniejsze wejścia po schodkach, siatkach, wiszących mostkach. Aby rozwinąć większe prędkości można skorzystać z filcowych podkładek. Obok znajdziecie również niską ślizgawkę dla najmłodszych dzieci.

Statek piracki

Idąc dalej docieramy do dużego stawu, na którym stoi wielki statek piracki. Można się na niego dostać po wiszącym mostku lub szerokim trapie. Po statku można pobuszować, zejść pod pokład i wspiąć się na bocianie gniazdo. Na stawie warto spróbować swoich sił w sterowaniu tratwą, atrakcja jest darmowa, trzeba poczekać na swoją kolej w kolejce.

Zaraz obok piratów znajdziecie dinozaury. Wielkie zabawkowe prehistoryczne jaszczury strzegą swoich gniazd, gdzie z jaj wykluwają się plastykowe maluchy. Za wodospadem ukryte jest tajne przejście.

Zamek rycerski

Powyżej dinozaurów znajdziecie wielki zamek rycerski. Można się po nim wspinać ( z jednego boku jest ścianka wspinaczkowa), biegać, a w komnatach zasiąść na królewskim tronie lub zgubić się w labiryncie z luster.

Wodny park zabaw

Kolejną atrakcją, która już nas do siebie ciągnie są wodne rynny, gdzie pływają statki firmy Playmobil oraz niezliczona ilość ludzików. Wchodzimy tutaj przez wielką Arkę Noego. Na lewo do niższych rynien mogą udać się dzieci poniżej 3 lat. Na prawo są przygotowane wodne atrakcje dla starszych. Dookoła stoją wielkie figurki zwierząt z Arki.

Farma

Za Arką znajduje się zabawkowa farma dla wielkich plastykowych zwierząt. Znajdziecie tutaj w oborze krowy, które można wydoić do wiaderek oraz konie myte dzielnie przez dzieci wielkimi szczotkami. Wodę do mycia pompujemy do wiaderek tradycyjna pompą. Na szczycie obory zaczyna się długa zjeżdżalnia. Są również traktorki, na których dzieci mogą jeździć, po wyznaczonym terenie.

Dziki Zachód

Wędrujemy teraz do krainy Dzikiego Zachodu. Są tutaj wielkie sztuczne konie oraz dyliżans. W wielkiej piaskownicy chętni przesiewają dzielnie piasek w poszukiwaniu kawałków złota. Można zakupić mały kuferek na swoje znaleziska. Jest tutaj kasyno, gdzie dzieci trenują rzuty do butelki oraz jeden z rozsypanych po terenie punktów gastronomicznych. Można też popróbować swoich sił w rzutach hula-hopem na róg bizona, a następnie wejść do kopalni złota, gdzie znajdują się laski dynamitu. Po drugiej stronie kopalni znajduje się niezwykła kraina zabawy wodą i piaskiem. Przydadzą się ubrania na zmianę lub strój kąpielowy. W drewnianych rynnach spływa woda, można nimi manipulować i dopompowywać do nich wody. Oczywiście nie obędzie się bez budowania konstrukcji z piasku przy pomocy ogólnie dostępnych zabawek Playmobila.

Zaraz za Dzikim Zachodem zaczyna się wielki teren placów zabaw o różnym stopni trudności. Coś ciekawego znajdą tutaj zarówno młodsze jak i starsze dzieci. Wielkie sieci do wspinania, belki i taśmy do ćwiczenia równowagi, trampoliny, domki oraz zjeżdżalnie. Są również wygodne ławeczki dla dorosłych.

Łódeczki

Szybko przyciąga do siebie niewielki staw, na którym dzieci pływają łódeczkami napędzanymi siłą rąk. Zabawa jest dla maluchów od 4 lat. Zazwyczaj trzeba poczekać w kolejce około 20 do 30 minut. Pływa się około 10 minut. Istnieje możliwość założenia kapoku. We wsiadaniu do łódeczek pomaga sympatyczna obsługa. Ponieważ do łódeczek może wlać się woda polecam posiadanie zapasowego ubrania.

Na zakończenie spaceru po parku dochodzimy do przeszklonego budynku Spielstad (miasta zabawy). Znajdują się tutaj liczne restauracje z fastfoodem, punkty z lodami czy kawiarenki. W restauracji z pizzą i zestawami dla dzieci można do kubeczków Playmobila nalać napoju z dolewką. Do zestawów dla dzieci dokładany jest ludzik Playmobil. Warto zauważyć, że do talerzy i kubków doliczana jest kaucja. Jeżeli chcecie ją odzyskać wraz z paragonem i dodatkowymi karteczkami, które dostaniecie od kasjerki warto udać się do punktu, gdzie odzyskacie swoje pieniądze. W Mieście Zabawy znajduje się wielka dżungla mostków wiszących i zjeżdżalni. Obok wystawione są tematyczne zestawy Playmobil, gdzie można bawić się cały dzień.

Na terenie parku odbywają się różne zabawy i konkursy. Informacje o tym, w którym miejscu i o której godzinie mają miejsce można znaleźć przy wejściu.

Wyjście z parku jest przez sklep, gdzie znajdziecie ogromny wybór zabawek Playmobil. Wybór tematów oraz rozstrzał cen jest bardzo duży. Każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie.

Czy zwiedzanie takich parków to coś więcej niż tylko zabawny sposób na spędzenie czasu? Bez wątpienia bogactwo przeróżnych placów zabaw, gdzie dzieci ćwiczą równowagę, koncentrację i sprawność fizyczną jest mocną stroną Playmobil FunPark. Wiele bardziej nieśmiałych lub niepewnych swoich możliwości dzieci ma szansę na próby pokonywania lęków. Wszelkie punkty, gdzie dzieci przelewają wodę lub bawią się piaskiem to możliwość poznawania zarówno elementów techniki jak i fizyki przez działanie.

Zdecydowanie nie ma sensu wybierać się tutaj w brzydką pogodę. Większość parku jest na wolnym powietrzu. W przypadku deszczu zwiedzanie straci na swoim uroku. Szczególnie wszystkie punkty z wodospadami, jeziorkami i rynnami do spławiania stateczków.

Informacje praktyczne:

  • Aktualne ceny biletów najlepiej sprawdzić na stronie Parku. Najtańsze są poza sezonem.
  • Park czynny od kwietnia do listopada.
  • Parking zaraz przy parku kosztuje 4 Euro za dzień.
  • W sezonie, w ładną pogodę przelewają się tu tłumy ludzi.
  • Należy zaplanować sobie kilka godzin na park (nam zajęło to 5 godzin).
  • Na terenie parku są toalety przystosowane dla dzieci – niskie sedesy i umywalki. Są również miejsca do przewijania niemowląt i łazienki dla osób niepełnosprawnych. Cały park jest przystosowany do zwiedzania z wózkami.
  • Koniecznie nastawcie się na to, że dzieci się zmoczą i pobrudzą.
0 comment
0

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: