Przewodniki dla prawdziwych tropicieli – recenzja

No comments

Książki Adama Wajraka, znanego dziennikarza i przyrodnika, który na co dzień żyje zaszyty głęboko w Puszczy Białowieskiej, doskonale nadają się do wspólnej rodzinnej lektury.  Autor ma ogromny talent do snucia opowieści o zwyczajach dzikich zwierząt, w sposób tak swobodny i wciągający, że nawet dzieci uznają jego książki za ciekawe.

Cztery tomy „Przewodnika dla prawdziwych tropicieli” opowiadają o przyrodzie naszego kraju podczas kolejnych pór roku. Wajrak wskazuje nam na co warto zwrócić uwagę i jakie niezwykłe zjawiska towarzyszą kolejno zimie, wiośnie, lecie i jesieni. Dowiecie się tu o zwyczajach zwierząt, które normalny zjadacz chleba na żywo może zobaczyć jedynie w ZOO takich jak niedźwiedzie, wilki czy rysie. Autor opowiada również o zwierzętach, które mieszkają blisko nas i mamy możliwość obserwować je na co dzień. W książce znajdziecie wiele ciekawych informacji nie tylko o wielkich ssakach czy ptakach, ale również małych mieszkańcach świata – owadach.

Jak sam tytuł wskazuje książka ma na celu pokazać jak tropić zwierzęta i rzeczywiście znajdziecie tutaj wiele wskazówek od tego jak się ubrać, jak przygotować sobie miejsce do obserwacji, jak sprzęt wziąć ze sobą i jak rozpoznać ślady zwierząt.

Wciągającej lekturze towarzyszą bardzo zabawne rysunki Michała Skakuja.

Cała seria warta polecenia również z tego powodu, że regularnie się do niej wraca.

Dodaj komentarz