Bajkowy przewodnik dla dzieci Karpacz

No comments

Karpacz jest prawdziwym kurortem Karkonoszy. Trzeba przyznać, że kompleksowość jego oferty zadziwia. Znajdziecie tutaj obok szerokiej bazy noclegowej i tras górskich, baseny, letni tor saneczkowy, szkoły wspinaczki górskiej, trasy narciarskie, wyciągi, trasy edukacyjne, deptak i park z fontanną, muzea, skanseny i wiele innych.

Kolejny z serii Bajkowych Przewodników dla dzieci wydawnictwa AdRem jest doskonałym uzupełnieniem oferty Karpacza. Pozwala rodzicom wraz z dzieckiem podczas kilkudniowego pobytu zwiedzić wiele jego zakątków i skorzystać z licznych atrakcji.

Tak jak w pozostałych książeczkach z serii książka podzielona jest na wyprawy . Każda wyprawa ma swój cel. Wraz z bohaterami książki wybieramy się nad zaporę, na górę Karpatka, pod Księżą Górę, na Krucze Skały czy dolinę Łomniczki. Są to proste spacery nie wymagające dobrej kondycji w sam raz dla przedszkolaków czy młodszych uczniów.  Wszystkie wyprawy są opisane w formie sympatycznej bajki, której bohaterami jest grupa skrzatów. Maluchy zadają mnóstwo pytań,  dziwią się światem i oczywiście uwielbiają się bawić. Skrzaty poznają przyrodę gór, zawody jakimi parali się mieszkańcy Karpacza (min. tragarze lektyk), uczą się rozpoznawać rośliny. Bajce towarzyszą zadania dla dzieci labirynty, proste gry i kolorowanki.

W przewodniku znajdziemy też informacje dla rodziców w zwięzłych słowach opowiadające historie danych miejsc oraz dające wskazówki praktyczne. Nieoceniona pomoc dla rodziców, którzy wybierają się z dziećmi właśnie do Karpacza.

Ważnym elementem przewodnika jest kolekcjonowanie pieczątek. Podczas każdej wyprawy możemy dostać śliczną pieczątkę. Za zebrane pieczątki – jako potwierdzenie dotarcia do danego miejsca – można otrzymać Dyplom, Certyfikat lub Odznakę zależnie od ilości pieczątek. Same jednak pieczątki są bardzo ładną pamiątka.

Najbardziej mnie ciekawiło, czy pieczątki są rzeczywiście do dostania. Podejrzewam, że w takich miejscach jak przedszkole czy szkoła narciarska jest to uzależnione od pory dnia i roku, ale w Muzeum Sportu i Turystyki dostaliśmy piękną pieczątkę bez problemu.

Do przewodnika dodane są mapa, kredki, notatnik i pocztówka oczywiście ze skrzatem.

Całość jest niezbyt duża – z powodzeniem zmieści się w niewielkim plecaku, zaś fakt, że kartki obracają się na kółeczkach jest szalenie wygodna. Zdecydowanie polecamy.

Cenę sprawdź tutaj>>>

AD REM logo

Adela Jakielaszek – z wykształcenia psycholog i nauczyciel, z zamiłowania podróżnik. Autorka bloga i projektu Podróże z Mamą i Tatą. Godzinami szpera po książkach i internecie w poszukiwaniu wiedzy historycznej i geograficznej. Od dziecka kocha mapy i programy podróżnicze. Czyta nałogowo wszystko co wpadnie jej w rękę. Właścicielka dwóch kotów.