Home RegionDolny ŚląskSudetyKarkonosze Bajkowy przewodnik dla dzieci Karpacz

Bajkowy przewodnik dla dzieci Karpacz

by Podroże z Mamą i Tatą

Karpacz jest prawdziwym kurortem Karkonoszy. Trzeba przyznać, że kompleksowość jego oferty zadziwia. Znajdziecie tutaj obok szerokiej bazy noclegowej i tras górskich, baseny, letni tor saneczkowy, szkoły wspinaczki górskiej, trasy narciarskie, wyciągi, trasy edukacyjne, deptak i park z fontanną, muzea, skanseny i wiele innych.

Kolejny z serii Bajkowych Przewodników dla dzieci wydawnictwa AdRem jest doskonałym uzupełnieniem oferty Karpacza. Pozwala rodzicom wraz z dzieckiem podczas kilkudniowego pobytu zwiedzić wiele jego zakątków i skorzystać z licznych atrakcji.

Tak jak w pozostałych książeczkach z serii książka podzielona jest na wyprawy . Każda wyprawa ma swój cel. Wraz z bohaterami książki wybieramy się nad zaporę, na górę Karpatka, pod Księżą Górę, na Krucze Skały czy dolinę Łomniczki. Są to proste spacery nie wymagające dobrej kondycji w sam raz dla przedszkolaków czy młodszych uczniów.  Wszystkie wyprawy są opisane w formie sympatycznej bajki, której bohaterami jest grupa skrzatów. Maluchy zadają mnóstwo pytań,  dziwią się światem i oczywiście uwielbiają się bawić. Skrzaty poznają przyrodę gór, zawody jakimi parali się mieszkańcy Karpacza (min. tragarze lektyk), uczą się rozpoznawać rośliny. Bajce towarzyszą zadania dla dzieci labirynty, proste gry i kolorowanki.

W przewodniku znajdziemy też informacje dla rodziców w zwięzłych słowach opowiadające historie danych miejsc oraz dające wskazówki praktyczne. Nieoceniona pomoc dla rodziców, którzy wybierają się z dziećmi właśnie do Karpacza.

Ważnym elementem przewodnika jest kolekcjonowanie pieczątek. Podczas każdej wyprawy możemy dostać śliczną pieczątkę. Za zebrane pieczątki – jako potwierdzenie dotarcia do danego miejsca – można otrzymać Dyplom, Certyfikat lub Odznakę zależnie od ilości pieczątek. Same jednak pieczątki są bardzo ładną pamiątka.

Najbardziej mnie ciekawiło, czy pieczątki są rzeczywiście do dostania. Podejrzewam, że w takich miejscach jak przedszkole czy szkoła narciarska jest to uzależnione od pory dnia i roku, ale w Muzeum Sportu i Turystyki dostaliśmy piękną pieczątkę bez problemu.

Do przewodnika dodane są mapa, kredki, notatnik i pocztówka oczywiście ze skrzatem.

Całość jest niezbyt duża – z powodzeniem zmieści się w niewielkim plecaku, zaś fakt, że kartki obracają się na kółeczkach jest szalenie wygodna. Zdecydowanie polecamy.

Cenę sprawdź tutaj>>>

AD REM logo

0 comment
0

You may also like

Chętnie się dowiem co sądzisz o tym wpisie. Dodaj swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek w celach statystycznych. Jako blog podróżniczy Podróże z Mamą i Tatą dbamy o ochronę danych naszych czytelników. Wasze dane nigdy nie będą narażone na umyślne niebezpieczeństwo. Nie są one sprzedawane ani przekazywane podmiotom trzecim. Polityka prywatności obowiązuje wszystkie osoby odwiedzające nasz serwis. Szczegóły poznasz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody możesz zrezygnować. Zgadzam się Dowiedz się więcej

Polityka prywatności i ciasteczek
%d bloggers like this: