Zabawy w podróży – gry magnetyczne, recenzja

One comment

Wiele podróżujemy samochodem, autobusami czy pociągami i dlatego cały czas poszukujemy ciekawych zabaw oraz gier, którymi możemy zainteresować naszą córkę. Ostatnim naszym odkryciem są magnetyczne gry Granny z serii Smart Games. Samą firmę znamy nie od dziś. Mamy wiele innych gier tej firmy. Gry magnetyczne zachwyciły nas zarówno swoją wielkością – są cieniutkie jak niewielka książeczka, jakością wykonania oraz pomysłem. Gry do tanich nie należą, ale są warte swojej ceny, gdyż jest to doskonała rozrywka zarówno dla dorosłych jak i dzieci.SGT 220 PL WaterWorld 20120402OUTL

Wszystkie gry mają w środku książeczki z zadaniami (i odpowiedziami) na różnych poziomach trudności oraz magnetyczne elementy, które umieszczamy na planszy. Dzięki temu gra jest nie tylko trwała, ale też elementy łatwo się nie gubią.

Wodny Świat – to gra podczas, której musimy zasłonić lub osłonić magnetycznymi elementami z rysunkami nenufarów odpowiednią ilość zwierząt wodnych. Pierwsze zadania są proste i do wykonania przez 5latka. Najtrudniejsze wymagają pogłówkowania przez dorosłego.

Magiczny Las – tutaj zadanie polega na układaniu magnetycznych elementów, które przedstawiają różne drogi. Wszystkie elementy po złożeniu tworzą poplątaną sieć ścieżek oraz mostków, które mają lub nie doprowadzić bohaterów do różnych magicznych przedmiotów. Znów stopień trudności rośnie stopniowo.

1162_smallTangramy – to znana chińska gra polegająca na układaniu figury według przygotowanego wzorca z  siedmiu elementów o różnych kształtach. Z tych kilku elementów stworzyć można tysiące obrazków ludzi, zwierząt i przedmiotów. W ofercie są tangramy z ludźmi, przedmiotami i zwierzętami.

Zdecydowanie polecamy gry magnetyczne. Szczególnie „Magiczny Las” wciągnął nie tylko naszą córkę, ale też dzieci z sąsiedztwa stając się nowym hitem na podwórku. Nadają się nie tylko w podróż, ale też w każde miejsce, gdzie trzeba czekać np. w poczekalni u lekarza, a dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi łatwo je wrzucić do plecaczka czy torebki.

Gry rozwijają spostrzegawczość, logiczne myślenie i koncentrację tak cenne podczas siedzenia w ławce szkolnej.

Zdjęcia pochodzą ze strony producenta.

1 comments on “Zabawy w podróży – gry magnetyczne, recenzja”

Dodaj komentarz