Pies czy kot?

No comments

Jeżeli chcesz nauczyć się odróżniać ślady zacznij od śladów we własnej okolicy. Najpewniej znajdziesz tutaj ślady ludzi, pojazdów oraz zwierząt domowych. Czy umiecie wyśledzić ślady psa? A kota? Jak je rozróżnić? Spójrz na rysunek poniżej:

Ślady kota – Poduszka łapy kota przypomina trochę serduszko zaś opuszki placów są owalne. To co charakteryzuje ślady wszelkich kotów (również np. rysia) to brak pazurów. Koty mają taka niesamowitą umiejętność, że chowają pazury i wyciągają je tylko do ataku. Jeżeli będziesz śledzić kota to zauważysz, że koty chodzą …swoimi drogami. Będą wskakiwać na płoty, drzewa, zwinnie prześlizgiwać się między wąskimi barierkami. Koty nie chadzają stadami, ale w pojedynkę.  Jednym słowem nie tylko kształt łapy powie Ci, ze to kot, ale również zachowanie śledzonego przez ciebie zwierzęcia.

Ślady psa -odciski  palców są zdecydowanie bardziej pociągłe niż u kota i widać pazury. Znów obserwując te ślady zapewne zauważysz charakterystyczne zachowania. Psy biegną często środkiem chodnika, nie skradają się pod murem jak koty. Psy nie rzadko biegają w stadach (np duet duży pies z malutkim) lub idą w towarzystwie człowieka. Z powodu ogromnej różnorodności ras znajdziecie zarówno małe jak i duże łapy psów.

kot 1

Dodaj komentarz